Případy, kdy půjčka může být dobrým sluhou

12.03.2021
Případy, kdy půjčka může být dobrým sluhou S nějakým druhem půjčky má podle aktuálních statistik zkušenost každý druhý Čech. Půjčit si na koupi nebo výstavbu vlastního bydlení, jeho rekonstrukci nebo vybavení není nic složitého. Ještě jednodušší je zapůjčení nižších částek, které vám pomohou překlenout nepříznivé období třeba do další výplaty. Kdy se o půjčce vyplatí vážně uvažovat? Dali jsme dohromady několik situací.

Když vám chybí peníze do další výplaty

Asi nám dáte za pravdu, že týden do výplaty je oproti jiným extrémně dlouhý. Pokud během téhle doby potřebujete uhradit větší či menší závazek, zajít na rodinný nákup nebo zaplatit jiný výdaj, se kterým si jednoduše nemůžete dovolit čekat, přijde vám vhod každá koruna. V takovém případě se vyplatí poohlédnout po půjčce menšího rozsahu s extrémně krátkou splatností, kterou jednorázově využijete a splatíte v termínu do 30 dnů.

Když potřebujete uhradit závazek, který nepočká

Ať už jde o fakturu od mobilního operátora nebo třeba úhradu nájmu, či energií, jde o výdaj, s jehož zaplacením se neoplatí čekat. Pokud byste totiž výdaj uhradili po splatnosti, můžete celkem jistě počítat s určitou sankcí. V případě opakovaného prodlení se pak můžete dostat do obávaného registru dlužníků. Pokud jste proto nevyšli s finančními prostředky a potřebujete zaplatit výdaj, který jednoduše nepočká, má smysl uvažovat o krátkodobé půjčce menšího rozsahu

Když nepatříte mezi rizikové klienty

Nebankovní společnosti samozřejmě dokážou poskytnout půjčku i klientům, kteří nemohou nebo nechtějí doložit svůj příjem skrze potvrzení od zaměstnavatele. Zároveň mohou mít negativní záznam v registru dlužníků nebo patří mezi žadatele pobírající důchod (starobní, invalidní apod.). V takovém případě jim nezbyde nic jiného, než požádat o půjčku některou z nebankovních společností. Riziko, které nebankovní poskytovatel podstupuje, se pak musí zákonitě projevit na výši úroků. Pokud do skupiny rizikových žadatelů nespadáte, můžete požádat o půjčku nejen nebankovní společnost, ale také svoji banku, která vám často umí nabídnout výhodnější podmínky a nižší úrok

Když se váš zaměstnavatel opozdil s výplatou

Důvodů, proč se tak stalo, může být nespočet. Pokud jde o jednorázový přešlap a vy zrovna na účtu nebo v peněžence nemáte žádné rezervy, zároveň ale potřebujete uhradit nečekaný výdaj, může být jednorázová půjčka menšího rozsahu vhodným řešením. Při jejím výběru si ale vždy půjčujte pouze nezbytný objem finančních prostředků. Pamatujte totiž, že vypůjčené peníze budete muset dřív nebo později vrátit. A to včetně úroků.  

Když potřebujete jen menší částky k zapůjčení

V takovém případě je na místě uvažovat o mikropůjčkách, neboli půjčkách do další výplaty, které jsme už zmínili výše. Tento druh půjčky sjednáte snadno z pohodlí domova. Obvykle stačí vyplnit jednoduchý formulář a počkat si na schválení (případně zamítnutí) žádosti o půjčku. Peníze zpravidla obdržíte na svůj bankovní účet. Některé společnosti dokonce umožňují jejich výběr v hotovosti na vybraných čerpacích stanicích nebo v trafikách. Rychlost poskytnutých peněžních prostředků pak vyvažuje menší nevýhoda v podobě kratší doby splatnosti a vyšších úroků.  

Když jste si nikdy dřív nepůjčovali a chcete půjčku zdarma

Pro tyto případy je dobré poohlédnout se po půjčce s nulovými poplatky a úroky. Ve své podstatě jde vlastně o akci vybraného poskytovatele, který dokáže poskytnout jednorázovou půjčku zdarma spotřebiteli, který si u něj dosud peníze nepůjčoval. Mezi další podmínky půjčky zdarma patří zapůjčení omezeného finančního obnosu, stejně jako jeho vrácení v dohodnutém termínu. 

Když už nějaké půjčky máte a potřebujete další peníze

V tomto případě je na místě zvážit možnost refinancování nebo konsolidace. U refinancování jde vlastně o převedení stávající půjčky k nové společnosti, která vám obvykle dokáže nabídnout výhodnější podmínky (například nižší úrok, kratší nebo delší dobu splatnosti, nižší/vyšší měsíční splátku apod.). V případě konsolidace pak jde o sloučení několika nevýhodných půjček do jednoho většího balíku. V obou případech můžete vybranou společnost požádat o navýšení zapůjčené částky. 

Když víte, co od své půjčky chcete

Pokud víte, že chcete stavět nebo koupit vysněnou nemovitost, případně ji potřebujete vybavit a zařídit, hodit se vám bude účelový úvěr. Může jít samozřejmě o úvěr hypoteční nebo spotřebitelský, který je ale určen pouze na vybavení nebo rekonstrukci nové či stávající nemovitosti. Účelový úvěr ale můžete čerpat také v případě nákupu automobilu nebo ve chvíli, kdy potřebujete investovat do podnikání. Oproti neúčelovému úvěru sice musíte dokládat, jak s vypůjčenými prostředky naložíte, ale často dosáhnete na nižší úrok a výhodnější podmínky splácení.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni vám nabídnout dokonalé řešení v podobě výhodné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro vás.

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 2 500 000 Kč za vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Krátkodobé půjčky: Pomůžou nebo je lepší se jim vyhýbat?

22.09.2022

Obecně jsou krátkodobé půjčky hodnoceny jako rizikové a nedoporučují se. Přesto v životě mohou nastat situace, kdy může menší půjčka pomoci. Jak si takovou půjčku vybrat a na co dát pozor?

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč