Krátkodobé půjčky: Pomůžou nebo je lepší se jim vyhýbat?

22.09.2022
Krátkodobé půjčky: Pomůžou nebo je lepší se jim vyhýbat? Obecně jsou krátkodobé půjčky hodnoceny jako rizikové a nedoporučují se. Přesto v životě mohou nastat situace, kdy může menší půjčka pomoci. Jak si takovou půjčku vybrat a na co dát pozor?

Některé potřeby a životní situace se běžně řeší půjčkou. Pokud vám stačí pár tisíc korun, není nutné se zadlužovat na roky, pomoci může menší půjčka na kratší dobu. Výběru krátkodobé půjčky je však třeba věnovat zvláštní pozornost.

Co jsou krátkodobé půjčky

Krátkodobou půjčku snadno poznáte podle nízké částky, krátké doby splatnosti a vyšší úrokové sazby nebo jednorázového poplatku za půjčení. Většinou se jedná o úvěry v rozmezí 1 000 až 20 000 Kč se splatností do 30 dní.

Tento typ půjček poskytují nebankovní společnosti, které je prezentují jako půjčky vhodné na nenadálé výdaje jako nákup nové ledničky nebo překlenutí nedostatku financí před výplatou.

Proto se také používají názvy krátkodobé půjčky před výplatou nebo krátkodobé půjčky ihned.

Hlavní výhodou je širší dostupnost a rychlé vyřízení

U krátkodobých půjček je zdůrazňována rychlost vyřízení a lepší dostupnost. S ohledem na nízkou výši půjček jsou na žadatele kladeny menší nároky. To je také důvod, proč bývá o tento druh půjček zájem mezi lidmi s nižšími příjmy a horší bonitou.

Vyřízení tohoto typu půjček obvykle probíhá online, případně telefonicky. Některé půjčky lze online vyřídit od A do Z, u jiných je vyžadován hovor s obchodním zástupcem, některé zas mohou vyžadovat osobní podpis smlouvy o půjčky. V ideálním případě může mít žadatel peníze na účtu téměř ihned.

První půjčka může být zdarma

Narazit můžete na první půjčku zdarma bez úroku a jakýchkoliv poplatků. Úspěšný žadatel vrátí pouze půjčenou částku a nic navíc.

Tato nabídka platí pouze pro nové zákazníky a vyplatí se jen tehdy, jste-li si 100% jisti, že peníze vrátíte ve stanoveném termínu. U první půjčky zdarma může být doba splatnosti zkrácená ze 30 dní na 14 dní.

Riziko krátkodobých půjček spočívá ve vysokých poplatcích

Jedná se o poplatky za poskytnutí půjčky, za prodloužení doby splatnosti a při prodlení se splácením. U krátkodobých půjček jsou tyto poplatky vysoké. Je to cena za nižší nároky a rychlé sjednání.

Při výběru mezi sebou porovnejte různé nabídky a u poskytovatele si všímejte zejména:

Vybírejte půjčku s nejvýhodnějšími parametry. Nejlepší je vypočítat rozdíl mezi půjčenou a splatnou částkou. Pokud si potřebujete půjčit 10 000 Kč a vrátíte 15 000 Kč, výhodné to není.

Proč RPSN u krátkodobých půjček není objektivní 

Obecně je doporučeno řídit se RPSN, který je považován za ukazatele výhodnosti půjčky. U krátkodobých půjček se RPSN pohybuje ve stovkách až tisících procentech. Čím je půjčka nižší a splatnost kratší, tím je RPSN vyšší.

I kdyby úrok nebyl 150 Kč, ale 10 Kč, i tak by se RPSN pohybovalo nad 60 %. Každému je přitom jasné, že poplatek 10 Kč za půjčku 1 000 Kč není příliš.

Pozor na krátkodobé půjčky v insolvenci

Opatrní buďte v případě nabídek na půjčky v insolvenci lákající dlužníky na snadné řešení finančních problémů. To platí pro krátkodobé půjčky bez doložení příjmu. Máte-li finanční potíže, neřešte dluhy dalšími půjčkami a využijte bezplatnou odbornou pomoc, kterou nabízí například poradny ve finanční tísni.

Pozor na vysoké sankce za nesplácení

Kromě vysokých úroků a poplatků představují další problém sankce za pozdní splátky. Riziko, že dlužník neuhradí půjčených 10 000 Kč do 30 dní je poměrně značné. Připlatit si tak žadatelé mohou za prodloužení splatnosti nebo je čekají vysoké sankce

Bohužel tyto poplatky a sankce bývají hlavním zdrojem zisků celé řady společností, které se na krátkodobé půjčky zaměřují. Naštěstí existují i férové krátkodobé půjčky. Stačí srovnávat a číst smluvní podmínky.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak správně postupovat, když nemáte peníze na uhrazení splátky

16.05.2023

Finanční potíže může způsobit náhlá ztráta příjmu. Příčinou nejčastěji bývá nečekaná výpověď ze zaměstnání, dlouhodobě zvýšené životní výdaje, vážná nemoc, ale i špatný výběr půjčky. Pokud vám chybí peníze na uhrazení pravidelné splátky, jednejte okamžitě. Poradíme vám, jak na to.

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč