Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

28.01.2022
Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu Nakupování přes internet je jednodušší a rychlejší a během lockdownů dokonce i nutné. Navíc se jedná o bezpečný způsob placení s nízkým rizikem zneužití, pokud dodržíte několik základních bezpečnostních pravidel.

Díky internetu nemusíte opustit gauč a přesto nakoupíte vše potřebné od potravin, přes boty a oblečení i hračky pro děti až po auto nebo dovolenou v ráji. S nakupováním online se však pojí obavy z možného zneužití platebních údajů. Poradíme vám, jak na internetu nakupovat bezpečně a jak se zachovat při případném zneužití karty.

Pravidlo první: Nákupy pouze na prověřených e-shopech

Prvním krokem je výběr internetového obchodu. Některé e-shopy jsou notoricky známé, jiné si budete muset trochu prověřit, než se dostanete k zaplacení. Pomoc při ověřování e-shopů nabízí weby Zboží.cz a Heureka.cz, kde najdete hodnocení spousty e-shopů.

Čím jsou údaje transparentnější, tím je jistější, že nepůjde o podvod. Chybět nesmí telefonní číslo, e-mail, ani adresa. Bezpečnější jsou tradiční platby kartou, dobírkou, převodem. Pozor dávejte na e-shopy, které umožňují pouze platby pay palem, bitcoinem a podobně.

Pravidlo druhé: Všímejte si podoby webové adresy

Každý opravdu spolehlivý e-shop využívá dobře zabezpečený web. Ten poznáte tak, že jeho webová adresa (URL) začíná zkratkou https://, nikoliv http:// bez písmenka “s”. Ten druhý případ říká, že jde o web s nezabezpečeným přenosem dat a těm je doporučeno se vyhýbat.

Úplně nejbezpečnější jsou e-shopy a webové stránky, které před URL adresou mají symbol zámečku. Ten značí, že je přenos dat šifrovaný SSL certifikátem. Jednoduše řečeno jde o další prvek zabezpečení.

Pravidlo třetí: Seriózní obchodníci využívají 3D Secure

Zcela bezpečné jsou nákupy u obchodníků podporujících standard bezpečnosti známý pod logem 3D Secure, které značí maximální možné zabezpečení online plateb. Zákazník musí platbu potvrdit. K tomu slouží číselný kód, který mu banka pošle SMS zprávou. Při platbách je přenos údajů zakódovaný a platební údaje zákazníků jsou chráněny. Údaje obdrží pouze banka, neuvidí je ani obchodník.

Jak ochránit peníze při placení online?

Platební údaje nikdy nikomu nesdělujte, nemějte je poblíž karty, nikde je nezveřejňujte, kartu nefoťte a vůbec ji nedávejte z ruky. Veškeré telefonáty a e-maily, kde tyto údaje žádají, byť z důvodu bezpečnosti, ignorujte a mažte. Banky kvůli stoprocentnímu bezpečí po zákaznících nikdy nežádají celé číslo platební karty.

Bezpečnost zvyšuje nastavení limitů pro platby na internetu. Nastavení limitů je snadné a lze to provést přes internetové i mobilní bankovnictví. V případě zneužití či odcizení, zloděj nebude moci provést platbu přesahující nastavenou částku.

Doporučeno je dbát na odhlašování po každém zaplacení obzvlášť tehdy, pokud nejste na svém mobilním telefonu, notebooku nebo zabezpečeném počítači. Platíte-li mimo vlastní síť, která je bezpečná (např. v restauraci, na návštěvě či obchodě), nezůstávejte přihlášeni.

Jak se zachovat při zneužití platební karty

Dojde-li přes maximální opatrnost ke zneužití karty, máme pro vás stručný návod, jak jednat, abyste co nejvíce minimalizovali následky.

  1. Zneužití platební karty nahlaste své bance co nejdříve od momentu zjištění.
  2. Platební kartu zablokujte online, telefonicky nebo osobně na pobočce.
  3. Doložte bance fakta a důkazy, že jste platební transakci neprovedli nebo nepovolili vy. 
  4. Pokud by banka reklamaci platby zamítla, můžete se obrátit na Finančního arbitra ČR.

Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Existují stále půjčky bez dokládání příjmu?

13.11.2023

Některé nebankovní společnosti nabízí půjčky bez doložení příjmu, přestože jsou všichni poskytovatelé úvěrů v ČR povinni ověřovat schopnost splácet u každého žadatele. Nařizuje jim to zákon o spotřebitelském úvěru. Ten už ale neříká, jak přesně by to měli dělat. V čem jsou tyto půjčky nebezpečné a proč se jim vyhnout?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč