Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023
Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

Nakupujte na ověřených e-shopech

Výběr internetového obchodu je zásadní. Některé velké e-shopy jsou natolik známé, že jejich další ověřování není nutné. Neznámé e-shopy prověřujte vždy obzvláště, je-li jejich nabídka podezřele levná. Falešné e-shopy s oblibou podvodníci využívají k lákání platebních údajů z důvěřivých zákazníků.

Sledujte například hodnocení e-shopů na stránkách Zboží.cz a Heureka.cz. Vyhledejte a přečtěte si recenze skutečných uživatelů. Na vybraném e-shopu by taktéž nikdy neměly chybět podstatné údaje o obchodníkovi (sídlo firmy, telefonní číslo, e-mail a další).

Prohlédněte si webovou adresu

Spolehlivé e-shopy využívají zabezpečené webové stránky, jejichž adresy (tzv. URL) začínají zkratkou https://, nikoliv http://. Chybějící písmeno “s” naznačuje, že může jít o web s nezabezpečeným přenosem dat. Těm je doporučeno se vyhýbat. Nejbezpečnější jsou webové stránky, jež mají před URL symbol zámečku značící zabezpečený šifrovaný přenos dat SSL certifikátem.

Upřednostňujte tradiční platby

Před samotným nákupem si zkontrolujte nabízené možnosti placení a platební podmínky. Nejvíce bezpečné jsou tradiční platební možnosti, mezi něž patří platba kartou, bankovní převod a platba na dobírku. Nevadí, pokud e-shop nabízí i jiné způsoby placení (např. GoPay, PayPal, Twisto, a jiné), neměly by však být jedinými.

Využívejte obchody podporující 3D Secure

3D Secure představuje další vrstvu zabezpečení plateb kartou na internetu. Zákazník ji musí potvrdit buď pomocí číselného kódu zaslaného bankou v SMS zprávě nebo v mobilním bankovnictví. Přenos údajů je zakódovaný a platební údaje jsou chráněny. Vaše údaje obdrží přímo banka, k obchodníkovi se nedostanou.

Ihned po platbě se odhlaste

Nejbezpečnější je platby provádět v domácí sítí na vlastním počítači a mobilu. Pokud se rozhodnete nakupovat na cizím zařízení nebo mimo vlastní síť například v restauraci, obchodě nebo na návštěvě, po provedení platby se vždy odhlaste.

Své platební údaje nikomu nesdělujte

Své platební údaje pečlivě chraňte. Nemějte je napsané poblíž platební karty, ani je nikomu nesdělujte. Platební karty nedávejte z ruky, nepůjčujte je, ani nefoťte a neposílejte. Pokud by po vás tyto údaje někdo vyžadoval prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky, s největší pravděpodobností půjde o podvodníky. 

VÍTE, ŽE: Banky po svých klientech sdělení celého čísla platební karty po telefonu či e-mailu nikdy nevyžadují?

Nastavte si finanční limity pro platby na internetu

V internetovém či mobilním bankovnictví si nastavte maximální limity pro platby online.  Dojde-li ke zneužití či odcizení karty, zloděj nebude moci provést platbu nad tento limit. Nastavte si limity klidně na nulu. V případě potřeby můžete limity za účelem placení kdykoli a s okamžitou platností navýšit.

Jak se zachovat při zneužití platební karty

  1. Jednejte rychle a zneužití platební karty nahlaste bance okamžitě, jak jej zjistíte.

  2. Platební kartu ihned zablokujte. Lze to provést online, telefonicky nebo osobně na pobočce banky.

  3. Bance předložte důkazy, že jste platební transakci neprovedli nebo nepovolili. 

  1. Pokud banka reklamaci platby zamítne, obraťte se na Finančního arbitra ČR.

Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč