Časté dotazy

RPSN znamená Roční Procentní Sazba Nákladů. RPSN udává určité procento z dlužné částky, které dlužník v souvislosti s poskytnutou půjčkou zaplatí za období jednoho roku. RPSN není to samé co úroková sazba, jelikož zahrnuje veškeré náklady a poplatky spojené s půjčkou (např. poplatek za poskytnutí půjčky, poplatek za správu úvěrového účtu, pojištění schopnosti splácet, apod.). Jedná se tedy o ukazatel výhodnosti půjčky.
Banka či nebankovní úvěrová společnost se při poskytování půjček vystavuje riziku, že své peníze nezíská zpět. Proto půjčku poskytuje pouze těm osobám, které prokáží dostatečnou bonitu. To znamená, že jejich schopnost splatit půjčku je dostatečná. Do bonity jsou přitom zahrnuty nejen příjmy ze zaměstnání či podnikání, ale také osobní údaje (věk, dosažené vzdělání, rodinný stav, děti, zaměstnání), pravidelné výdaje, úvěrová historie i dosavadní platební morálka.
Registr dlužníků je databáze, která shromažďuje negativní a v některých případech i pozitivní informace o splácených i nesplácených pohledávkách všech dlužníků. Banky a úvěrové společnosti z nich čerpají informace při ověřování žadatelů o půjčku. Do registru přispívají banky, nebankovní úvěrové společnosti, energetické společnosti, leasingové společnosti či mobilní operátoři. Mezi uznávané registry v ČR patří: Centrální registr dlužníků (CERD), SOLUS, Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI).
Spotřebitelský úvěr je půjčka, která je určena fyzickým osobám pouze pro nepodnikatelské účely. Poskytovateli jsou banky a nebankovní úvěrové společnosti. Výše úvěru je různá a pohybuje se od pár tisíc až po stovky tisíc korun. Spotřebitelský úvěr lze použít například na nákup spotřebního zboží, vozidel, vybavení domácnosti či nehmotné věci (např. studium či dovolená). Za poskytnutí úvěru dlužník zaplatí úrok, jehož výši a případně další poplatky určuje poskytovatel půjčky.
APNÚ je zkratka pro Asociaci poskytovatelů nebankovních úvěrů. Jedná se o veřejnou a nezávislou organizaci, která sdružuje nebankovní úvěrové společnosti v České republice. Rozhodnutí o členství v APNÚ je dobrovolné. Hlavním cílem APNÚ je sdružovat poctivé nebankovní společnosti a vybudovat tak síť důvěryhodných poskytovatelů půjček, které budou dodržovat jednotný kodex etického chování vůči spotřebitelům.
Výše RPSN je roční procentní sazba nákladů, která ukazuje cenu půjčky za jeden rok. Jsou v ní zahrnuty veškeré náklady, tedy úroková sazba a všechny další poplatky související s poskytnutím a splácením půjčky. RPSN tedy ukazuje, jak je půjčka výhodná nebo naopak nevýhodná. Čím je RPSN vyšší, tím bývá půjčka méně výhodná. Nejvýhodnější RPSN je takové, které je stejně vysoké jako úroková sazba (a zároveň dostatečně nízké) a neobsahuje tedy žádné další poplatky. Udávat hodnotu RPSN je zákonná povinnost u půjček od 5 000 Kč výše.
Dle účelovosti rozlišujeme půjčky účelové a neúčelové. Účelové půjčky lze použít pouze na předem určený účel. Typickým představitelem je například klasická hypotéka (půjčka na bydlení) a leasing (půjčka na auto). Výjimkou je například americká neboli neúčelová hypotéka. Neúčelové půjčky jsou standardní spotřebitelské půjčky, které lze použít na cokoliv. Účel využití půjčky si tedy spotřebitel určuje sám a poskytovatel jej nepožaduje znát.
Rizika jsou různá pro poskytovatele půjček a dlužníky. Zatímco poskytovateli nejčastěji hrozí, že své peníze nezíská zpět v domluveném termínu nebo vůbec, dlužníkovi zase hrozí, že buď půjčku nezíská, nebo ji nebude schopen řádně splácet. Každý dlužník má proto osobní odpovědnost žádat pouze o takovou půjčku, kterou je z dlouhodobého hlediska schopen splácet bez problémů, aniž by byl výrazně snížen jeho běžný životní standard.
Žádost o půjčku vyžaduje doložení vybraných dokumentů, jejichž množství se odvíjí od poskytovatele půjčky, typu a výše půjčky. Základními dokumenty jsou obvykle jeden až dva osobní doklady (občanský průkaz + řidičský průkaz, pas, rodný list). Následuje písemné potvrzení o výši pravidelného měsíčního příjmu od zaměstnavatele či daňové přiznání v případě OSVČ. Na základě dodaných dokumentů a výsledku ověření bonity se poskytovatel rozhoduje, zda půjčku žadateli poskytne či nikoliv.
Pokud nemáte na uhrazení pravidelné měsíční splátky, jste povinni kontaktovat poskytovatele půjčku a domluvit se s ním na takovém řešení situace, které budete akceptovat vy i poskytovatel. Mezi nejčastější řešení problémů se splácením půjčky patří snížení měsíční splátky a prodloužení doby splatnosti či pozastavení splácení půjčku na určitou dobu. Před každou půjčkou je důležité zvážit, zda na její splácení opravdu máte či nikoliv.
Bezpečnost klientů a jejich osobních údajů kladem na první místo hned vedle spokojenosti s poskytnutými službami. Proto používáme špičkovou bezpečnostní technologii SSL šifrování, která zaručuje nulovou možnost zneužití údajů poskytnutých klienty. Rovněž je pro nás důležitá kvalita a férovost všech služeb a produktů. Naše partnery si důkladně prověřujeme a většina je členy Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ). Našim klientům, tedy vám, zaručujeme zákonné právo odstoupení od smlouvy do 14 dnů od podpisu smlouvy o půjčce.
Ano. V naší nabídce máme půjčky, které lze kompletně vyřídit z pohodlí domova. Jedná se o tzv. online půjčky. Žádost a kompletní vyřízení půjčky probíhá prostřednictvím našich internetových stránek. Nemusíte tedy chodit na žádnou kamennou pobočku. I v tomto případě však potřebujete veškeré doklady, které jsou potřebné při vyplňování žádosti o půjčku. Seznam potřebných dokladů je uvedený u každé půjčky.

Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč