Na nečekané výdaje je nejlepší být připraven a mít v záloze několik řešení

19.02.2023
Na nečekané výdaje je nejlepší být připraven a mít v záloze několik řešení Jakýkoliv neplánovaný výdaj se může stát počátkem finančních nesnází. Možností, jak se s nepříjemnou situací v oblasti osobních financí vypořádat, existuje několik. Ať už zvolíte jakoukoliv z nich, je dobré znát jejich výhody i rizika.

Loňský rok 2022 ukázal, že dobré časy nikdy netrvají věčně. Ceny energií několikanásobně vzrostly, zdražily i pohonné hmoty, potraviny a další základní služby. Mnoho domácností se musely uskrovnit a snížit výdaje obecně a to včetně těch, jež si dosud žili na slušné úrovni. Prognózy pro rok 2023 bohužel nezní o mnoho lépe.

Sestavte si rodinný rozpočet

Většina lidí ví, kolik vydělává, ale už nemá jasno v tom, kolik a za co vydělané peníze utratí. Ne vždy bývá potíž v nízkém příjmu, ale spíše ve špatně nastaveném finančním rozpočtu. Horší časy se přitom lépe zvládají s finančním polštářem. Ten se však sám od sebe nevytvoří.

Nejprve si dejte do kupy své osobní finance a získejte nad nimi kontrolu. Jako první sepište seznam všech nezbytných výdajů. To jsou základní platby typu nájemné, hypotéka, zálohy na služby, účty za mobil, splátky půjček, výdaje za potraviny a jiné nezbytnosti. Ty odečtěte od vašeho příjmu.

Jak sestavit rodinný rozpočet se dočtete v našem článku na Srovnejto.cz.

Část mzdy odkládejte stranou

Zbytek rozdělte na dvě části dle svých možností. Jednu část si ponechte na běžnou útratu a zábavu, abyste si mohli zajít do kavárny, do kina, na večeři a podobně. Druhou část dávejte stranou a vytvářejte si tak finanční rezervu. Výše pravidelného příspěvku není rozhodující. I pouhých 500 Kč měsíčně vám může hodně pomoci.

Optimalizujte své výdaje

Prozkoumejte jeden výdaj po druhém a zvažte, které lze snížit. Můžete změnit dodavatele energií, mobilního operátora i poskytovatele internetového spojení. Hypotéku nebo vysokou půjčku lze refinancovat za výhodnější a drahé půjčky je možné sloučit v rámci konsolidace půjček. Také se ujistěte, zda zbytečně neplýtváte energiemi a za elektřinu, plyn či vodu neutrácíte více, než byste mohli.

Najděte si další přivýdělek nebo si zlepšete vzdělání

Pokud vás trápí nízký příjem, který nestíhá vyvážit růst cen, zkuste si najít vedlejší výdělek, nějakou brigádu v oboru či jednoduchou práci z domu.

Další možností, jak si zajistit lepší příjem, je zvýšit si vzdělání. Evropská Unie ve spolupráci s úřady práce nabízí financování vybraného odborného kurzu v rámci programu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců (POVEZ II).

Finanční produkty používejte bezpečně

Krajním řešením, jak řešit nečekané výdaje a finanční nesnáze, jsou půjčky, kreditní karty a kontokorenty. Nabízí sice rychlé a snadné peníze, zadarmo to ale není. Pokud to s půjčkou přeženete, vaše finanční problémy se mohou ještě více prohloubit.

V případě méně závažných potíží můžete využít kreditní kartu nebo kontokorent. Aby se ale tato služba neprodražila, nezapomeňte, že peníze musíte vrátit v požadovaném termínu.

Neexistuje-li jiná možnost než půjčka, dbejte na zásady bezpečného půjčování. Pořádně si propočítejte, na jak vysokou půjčku dosáhnete. Nezadlužujte se nikdy více, než je nezbytně nutné. Porovnejte si půjčku mezi sebou, seznamte se podmínkami vybrané půjčky a řádně ji splácejte.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč