Půjčka na auto: 5 způsobů, jak úspěšně financovat nákup auta

21.10.2022
Půjčka na auto: 5 způsobů, jak úspěšně financovat nákup auta V podstatě existují dva základní způsoby, jak auto zaplatit - za své nebo za cizí peníze. Druhý způsob nabízí několik odlišných možností. Vyberte si takovou variantu, která nejvíce vyhovuje vašim požadavků a současně pro vás bude nejvýhodnější.

Kromě nákupu auta za vlastní úspory se nabízí různé druhy úvěrů od neúčelových půjček na cokoliv až po specializované typy. V čem se liší a jaké podmínky budete muset splnit, abyste získali potřebné peníze na nové auto?

1. Vlastní úspory

Nejjednodušší a nejrychlejší je financování auta z vlastních prostředků. Nevýhodou je, že musíte mít naspořenou kupní cenu auta v plné výši. Výhodou je, že nové auto bude vaše po podpisu kupní smlouvy a uhrazení ceny.

Hotovost při platbě za auto využívejte pouze v případě nižších částek. Ve většině případů se platí bankovním převodem. Platby kartami jsou kvůli poplatkům příliš drahé a při částkách nad 270 000 Kč navíc nezákonné.

2. Auto na leasing

Častým způsobem je financování prostřednictvím finančního leasingu, což lze popsat jako dočasný pronájem vozidla. Nové auto na leasing vám ale nebude říkat “pane” ihned.

Podmínky u leasingu na auto bývají výhodnější, avšak vlastníkem vozidla je až do zaplacení poslední splátky poskytovatel úvěru tedy leasingová společnost. Po dobu splácení leasingu budete vedeni jako jeho provozovatel. 

Kromě splátky budete zodpovídat za veškeré náklady spojené s provozem. Jedná se hlavně o pojištění a servis. Povinné přitom bývá jak pojištění odpovědnosti za škodu, tak i havarijní pojištění. Leasingovka má navíc většinou vybranou pojišťovnu, takže si nemůžete vybrat, u jaké pojišťovny vůz pojistíte.

3. Půjčka na auto

Některé banky a nebankovní společnosti nabízí účelový úvěr na auto. Účelový proto, že jej lze použít čistě na nákup vozidla a nic jiného. Funguje to podobně jako hypotéka.

Výhodou je, že účelové půjčky mívají lepší vlastnosti, zejména co se úrokové sazby a RPSN týče. Taková půjčka může být výhodnější než finanční leasing. Navíc jste vlastníkem auta od podpisu smlouvy, tedy i po dobu splácení půjčky. Podnikatelé si mohou auto odepsat z daní.

4. Spotřebitelský úvěr

Na koupi auta si nemusíte brát jen účelovou půjčku. Pokud ji nezískáte nebo vám žádná ze stávajících nabídek nevyhovuje, sáhnout můžete i po neúčelovém spotřebitelském úvěru. 

Výhodou je, že běžný úvěr poskytují všechny bankovní i nebankovní společnosti a nemusíte se bát žádných zvláštních požadavků. Jakmile podepíšete smlouvu a zaplatíte kupní cenu, stane se auto vaším majetkem.

Navíc se jedná o neúčelový úvěr. Jak peníze využijete, je tedy jen vaše věc. Část peněz můžete použít na nákup automobilu a část na cokoliv jiného. I zde platí možnost odepsat si kupní cenu, respektive DPH, z daní v případě podnikatelů.

NÁŠ TIP: Poradíme vám, jak vybrat nejvýhodnější půjčku na auto.

5. Operativní leasing

Alternativní způsob, jak mít stále k dispozici nový vůz, představuje operativní leasing. Je to v podstatě bezstarostný pronájem vozidla. Tento způsob nejčastěji využívají firmy. O jejich vozový park se kompletně stará leasingová společnost.

Vybrané auto využíváte po stanovený počet let jako vlastní. Leasingová společnost jakožto pronajímatel hradí náklady spojené s pojištěním i servisem. Po uplynutí doby obdržíte nový model. To jsou hlavní výhody auta na operativní leasing.

Mezi nevýhody patří podmínky pronájmu, například maximální měsíční a roční nájezd. Také nejste vlastníkem auta. Cenou za pohodlí je i vyšší finanční náročnost. Operativní leasing ze všech způsobů vychází nejdráže.

Rada na závěr: Jak získat výhodnou půjčku na auto?

Ať už se rozhodnete pro neúčelovou půjčku nebo finanční leasing, několik let budete muset splácet půjčku ve výši několika desítek až stovek tisíc korun. Proto výběru vhodného typu půjčky věnujte dostatek pozornosti.

Nejprve zvažte své finanční možnosti a zodpovědně zvolte výši půjčku. Nepůjčujte si více, než zvládnete s jistotou splácet. Porovnejte si mezi sebou půjčky online a vyberte si nejlepší z nich. S výběrem vhodné půjčky vám vždy rádi pomůžeme.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Podvodné půjčky: Jak je poznat a nenaletět

19.03.2023

V každém oboru se najdou lidé poctiví, ale i podvodníci, kteří se chtějí obohatit bez práce a na úkor ostatních. Konkrétně oblast půjček z logických důvodu tento nepoctivý druh lidí vyloženě láká. Zjistěte, jak snadno odhalit podvodnou půjčku.

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč