Žádost o půjčku: Budou nás poskytovatelé lustrovat přes telefony?

02.03.2017
Žádost o půjčku: Budou nás poskytovatelé lustrovat přes telefony? Získat půjčku není jen tak. Poskytovatelé půjček dle nového zákona o spotřebitelském úvěru musí důkladně ověřovat solventnost každého žadatele o půjčku. Pokud není spotřebitel uznán za dostatečně solventního, žádost o půjčku bude zamítnuta.

Poskytovatelé půjček mají k posouzení schopnosti splácet hned několik možností. Mohou si vyžádat potvrzení o aktuálním příjmu od zaměstnavatele a informace o všech pravidelných výdajích žadatele o půjčku.

Zároveň mají k dispozici registry dlužníků, z nichž se dozví veškeré informace o platební morálce žadatele. Nesplacené nebo dokonce nesplácené půjčky jsou jasným důvodem k okamžitému zamítnutí žádosti o půjčku. Zdá se ale, že někteří poskytovatelé půjček by chtěli využívat další možnosti - např. osobní údaje z mobilního telefonu.

Prověření nového klienta pomoci mobilní aplikace?

Některým společnostem registry dlužníků a potvrzení o příjmu od zaměstnavatele evidentně nestačí. Například jedna z nejznámějších nebankovních společností Homer Credit vytvořila vlastní mobilní aplikaci, která má usnadnit sjednání a správu půjčky a také expanzi společnosti do zahraničí. Původně měla mít aplikace přístup ke všem uloženým telefonním kontaktům žadatele. Cílem mělo být usnadnění vyhodnocení platební schopnosti zákazníka.

 

Mobilní aplikace se měla týkat rychlé půjčky on-line Kamali (předtím Japonská půjčka a Click Credit), kterou provozuje právě Home Credit. „Klientovi taková aplikace zjednodušuje život, protože tu půjčku chce. Buď si tedy data s jeho vědomím vezmeme a jemu se zjednoduší a zrychlí schvalovací proces, anebo nám je klient nedá, ale informace nám bude muset poskytnout stejně. Například tím, že donese výpis z bankovního účtu,“ popsal plánovanou novinku v ověřování Pavel Kuhn ze společnosti Home Credit.

Co na to Úřad pro ochranu osobních údajů?

Zatím nová mobilní aplikace Kamali přístup ke kontaktům nevyžaduje. V budoucnu je to však možné. Ani ve světě se nejedná o žádnou novinku. Konkrétně Home Credit se inspiroval v Číně, kde žádné registry dlužníků neexistují. V případě ČR by mohl problém nastat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který by tuto novinku mohl vnímat jako problematickou, jelikož bude docházet k poskytování údajů dalších osob.


Kvalitní půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od Vás jen základní informace, které jsou potřeba k oslovení našich partnerů.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni Vám nabídnout dokonalé řešení v podobě jedinečné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro Vás.

3

Dostanete peníze

Nebudete se muset rozhodovat mezi nepřehlednými nabídkami půjček. Od nás dostanete jen ideální půjčku, která bude sestavena podle Vaší žádosti.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si Vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientů. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb a produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 800 000 Kč za Vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro Vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Pozor na podvodné půjčky

11.04.2018

Když se řekne půjčka, většina z nás si vybaví banku, která po dlouhém schvalovacím procesu převede peníze na váš účet, přičemž ve finále zaplatíte mnohem více peněz, než jste si původně půjčili. Ve skutečnosti již jsou moderní půjčky koncipovány velmi férově a žádná zavedená banka by si nedovolila působit na veřejnosti jako nevýhodná.

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 800 000 Kč Půjčit si až 800 000 Kč