Tipy, na co si dát pozor u půjčky v době covidové krize

12.01.2021
Tipy, na co si dát pozor u půjčky v době covidové krize Pandemie nového druhu koronaviru zasáhla téměř všechna odvětví v Česku. Někteří podnikatelé museli prakticky ze dne na den uzavřít svoje provozovny, čímž přišli o jediný zdroj příjmu. Řada zaměstnanců přišla z důvodu snižování stavů o místo a „šťastlivci,“ kterých se netýkalo ani jedno z výše uvedeného, mohli zůstat na ošetřovném nebo nemocenské za 60 %. Není se proto čemu divit, že vzrostl zájem o nejrůznější druhy půjček a úvěrů, případně o jejich odklad. Na co si dát při sjednávání půjčky nebo při jejím splácení v době covidové pozor?

Oprávnění

Pokud potřebujete co nejdříve finanční injekci, která vám zajistí důstojné fungování po několik následujících týdnů nebo měsíců, dávejte si při výběru vhodného poskytovatele pozor na všechny, kteří své obchodní praktiky budou schovávat za současný stav a covid-19. Vždy si v registru ČNB ověřte, jestli má poradce, zprostředkovatel a hlavně samotný poskytovatel půjčky patřičná oprávnění. Pokud ne, raději se poohlédněte někde jinde.

Úrok a hodnota RPSN

Protože je nabídek nejrůznějších půjček na našem trhu i přes nedávnou regulaci nepřeberná spousta, je dobré je mezi sebou vzájemně porovnat. K tomu vám poslouží praktické online srovnávače a nezávislé kalkulačky. Jednoduše si navolíte, o jak velkou částku máte zájem a specifika produktu (například půjčka bez registru, půjčka bez dokládání příjmů potvrzením od zaměstnavatele, půjčka bez ručitele apod.) a vyberte si z aktuální nabídky vhodných produktů. Při výběru sázejte nejen na úrok, ale také hodnotu RPSN. Ta má totiž mnohem lepší vypovídací schopnost.

Transparentní podmínky

Ještě před tím, než oslovíte vybraného poskytovatele půjčky, zjistěte si o něm maximum informací. Ty najdete buďto na jeho oficiálních webových stránkách nebo v diskuzích a fórech na internetu. Tady se totiž objevují reálné zkušenosti klientů vybrané společnosti, které vám napoví, jak moc (ne)solidní konkrétní poskytovatel půjčky je. O tom, jestli se vyplatí s ním smlouvu o spotřebitelském úvěru uzavřít, ostatně informují také transparentní a srozumitelné podmínky půjčky, stejně jako jasně stanovený úrok, RPSN, případně sankce za porušení obchodních podmínek a smlouvy. 

Splatnost

Není pravidlem, že každou půjčku splácíte jednou za měsíc. Pokud vsadíte na půjčku do výplaty (tzv. mikropůjčku), splatnost se může pohybovat v týdenních (nebo desetidenních) intervalech. Výjimkou u těchto půjček není ani to, že vypůjčené peníze (včetně úroků) budete muset vrátit jednorázově k předem jasně stanovenému datu. Informace o splatnosti najdete ve smlouvě o spotřebitelském úvěru nebo v obchodních podmínkách vybraného poskytovatele. Oba dokumenty si důkladně pročtěte, a pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat. Pamatujte také na to, že pokud splatnost půjčky nedodržíte, věřitel vám bude účtovat nemalé sankce.

Náš tip: Pokud už dopředu víte, že další splátku půjčky neuhradíte, požádejte o odklad splátek (tzv. splátkové prázdniny) nebo se domluvte na novém splátkovém kalendáři. 

Odklad splátek

A odkladu splátek bude věnován také poslední odstavec dnešního příspěvku. V rámci covidové krize došlo ke generálnímu pardonu ministryně financí (více v tiskové zprávě MFČR), který ale skončil v říjnu letošního roku. Klienti bank a nebankovních společností mohli požádat o tří nebo šesti měsíční odklad bez toho, aniž by jim byly účtovány sankce z prodlení se splácením nebo se dostali do úvěrových registrů. Generální pardon sice říjnem skončil, drtivá většina věřitelů ale umožňuje i dnes dlužníkům splátky dál odkládat. O odklad je ale potřeba zažádat a dlužníci musí počítat s tím, že další odložení se už zapíše do úvěrového registru a může negativně ovlivnit jejich případné další žádosti o úvěr.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni vám nabídnout dokonalé řešení v podobě výhodné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro vás.

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 2 500 000 Kč za vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Krátkodobé půjčky: Pomůžou nebo je lepší se jim vyhýbat?

22.09.2022

Obecně jsou krátkodobé půjčky hodnoceny jako rizikové a nedoporučují se. Přesto v životě mohou nastat situace, kdy může menší půjčka pomoci. Jak si takovou půjčku vybrat a na co dát pozor?

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč