Půjčka pro studenty usnadní financování studia

21.08.2023
Půjčka pro studenty usnadní financování studia Kvalitní vzdělání není zdarma, byť jsou české školy oproti zahraničním stále levné. Studium je na státních školách v podstatě zdarma a školné se zatím platí jen na těch soukromých. Čeští studenti tak nejvíce utrácí za ubytování, dopravu, stravu a za studijní pomůcky.

Pokud studujícím na uhrazení studijních nákladů nestačí finance od rodičů nebo z brigád, ke slovu přichází půjčka. V tomto případě některé banky nabízí půjčky pro studenty a další výhodné finanční produkty.

Kdo o půjčku pro studenty žádá nejčastěji

Nabídka je určena primárně pro studenty vysokých škol. Středoškoláci bývají buď vyjmuti nebo mohou úvěrem zaplatit pouze školné.

O půjčku pro studenty většinou žádají:

Na co vše je možné studentskou půjčku využít

Stejně jako u běžné spotřebitelské půjčky “pro dospělé” je i zde třeba důsledně zvážit, zda je plánovaný účel půjčky smysluplný či nikoliv. Nejčastěji si studenti bez příjmu půjčují na:

Podmínky získání půjčky pro studenty

Kromě běžných dokumentů, mezi něž patří jeden až dva doklady totožnosti, musí student k žádosti o půjčku doložit navíc potvrzení o studiu s předpokládanou dobou jeho ukončení. 

Dalšími podmínkami bývají věk 18 let, trvalý pobyt v ČR a požadavek na ručitele, případně spoludlužníka, který se za poskytnutý úvěr osobně zaručí a jehož bonitu si banka ověří. Nejčastěji v roli ručitele nebo spoludlužníka vystupuje jeden z rodičů nebo prarodičů.

K získání půjčky musí student splnit několik podmínek:

Kdo půjčky pro studenty bez příjmu nabízí

Nabídka půjček pro studenty není v Česku zdaleka tak pestrá jako například v USA, kde studium stojí několinásobně více. Nejlepší je nahlédnout do nabídek tuzemských bank a zjistit, které z nich tyto půjčky aktuálně nabízí. Ovšem české banky častěji nabízí běžné účty pro studenty bez poplatků a s kontokorentem.

Půjčky pro studenty nabízí i některé nebankovní společnosti. Zde je však na místě velká obezřetnost. Doporučujeme si každého nebankovního poskytovatele nejprve prověřit, zjistit si o něm co nejvíce informací a vyhýbat se už na první pohled pochybným nabídkám.

Výhody půjček pro studenty bez příjmu

Obecně jsou studentské půjčky výhodnější než běžné úvěry. Banky totiž nabízí studentům půjčky s nulovými nebo jen minimálními poplatky, nižšími úroky a mnoha dalšími benefity.

Jednou z hlavních výhod studentských půjček bývá možnost odloženého splácení. Většina studentů nemá takové příjmy, aby půjčku zvládali splácet během studií. Začátek splácení je proto odložen na dobu, kdy studia ukončí a nastoupí do zaměstnání na plný úvazek.

Další možnosti financování studia

Jedná-li si o nižší částky, například peníze na koupi notebooku nebo jiných studijních pomůcek, lze k financování využít jiné úvěrové produkty. Třeba kreditní kartu pro studenty a kontokorent u studentských účtu, které bývají bez poplatků. Tyto produkty jsou vhodné zejména pro řešení akutních a krátkodobých potřeb.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč