Půjčky pro studenty: Na co se hodí a jak si vybrat co nejlépe

30.09.2021
Půjčky pro studenty: Na co se hodí a jak si vybrat co nejlépe Pod studentským životem si spousta lidí představí bezstarostné období plné zábavy a žádné závazky. Je to ale také dřina a mnoho probdělých nocí strávených nad knihami. Mnozí studenti navíc neustále bojují s nedostatkem peněz. Vzdělání něco stojí a ne za každým studentem stojí bohatí a mimořádně štědří rodiče.

Žádné studium není zadarmo

Studium u nás je oproti zahraničí stále velmi levné. Státní školy jsou v podstatě zdarma a tak nejvíce peněz vynaloží za ubytování, dopravu a stravu, pokud student studuje mimo trvalé bydliště, dále učebnice, odborné knihy, studijní pomůcky dle vybraného oboru a další nezbytné vybavení každého moderního studenta, mezi které patří zejména chytrý mobilní telefon a notebook. Školné se u nás většinou platí pouze na soukromých školách. 

Jak a kde získat peníze na studium

Pokud chce převážná většina českých studentů období vzdělávání nejen úspěšně dokončit, ale také se u toho trochu pobavit, nezbývá jim nic jiného, než si při studiu přivydělávat. To se týká zejména studentů na vyšších odborných a vysokých školách. Mnozí z nich aktivně vyhledávají brigády a někteří si při studiu najdou i práci na zkrácený úvazek.

Finanční odměna za brigádu nebo práci na částečný úvazek nemusí stačit obzvláště jde-li o vyšších výdajů. Nejčastěji to platí při nákupu kvalitního pracovního a studijního notebooku, školného za studia na soukromé škole nebo financování důležitého kurzu v zahraničí. V takovém případě se studenti začnou zajímat o finanční půjčku pro studenty.

Na co vše lze studentské půjčky použít?

 

Hlavní výhody studentské půjčky

Půjčit si a zadlužit se již jako mladý student není vyložené správné vykročení do dospělého života. Na druhou stranu je třeba studentské půjčky brát jako investici do vzdělání a lepší budoucnosti. Navíc mívají studentské půjčky oproti těm “dospěláckým” celou řadu výhod nulovými poplatky počínaje a nižšími úroky konče.

3 hlavní výhody půjček pro studenty:

 1. Nízká úroková sazba.
 2. Nulové nebo minimální poplatky za zřízení a správu úvěrového účtu.
 3. Začátek splácení až po ukončení studií. 
 

Třetí výhoda se týká obvykle půjček, které student nemá šanci splácet během studií. To platí například pro drahé školné na prestižních zahraničních školách, odborné stáže nebo speciální kurzy v cizině. Nezíská-li student stipendium, na školné si musí vzít půjčku. Tuto půjčku však začne splácet tehdy, až studia skončí a začne chodit do stálého zaměstnání na plný úvazek. 

Kde a jak půjčky pro studenty získat

Nabídka půjček přímo pro studenty není u nás tak pestrá jako například v USA, kde mladí lidí za studia zaplatí několinásobně vyšší sumy. 

Nejlepší je podívat se přímo do nabídek jednotlivých bank a zjistit, které z nich půjčky pro studenty nabízí. Například Komerční banka již léta nabízí studentskou půjčku Gaudeamus nebo lze využít jiný z produktů. Banky například studentům nabízí výhodné běžné účty bez poplatků.

Půjčky studentům nabízí i nebankovní společnosti. Může jít o účelové půjčky určené pouze na studijní účely, ale i neúčelové půjčky, které může student použít na libovolné účely. Vždy je nutné zjistit si kompletní podmínky a vyvarovat se půjček od pochybných poskytovatelů. 

Ke zřízení půjčky musí student splnit několik podmínek:


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni vám nabídnout dokonalé řešení v podobě výhodné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro vás.

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 2 500 000 Kč za vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Krátkodobé půjčky: Pomůžou nebo je lepší se jim vyhýbat?

22.09.2022

Obecně jsou krátkodobé půjčky hodnoceny jako rizikové a nedoporučují se. Přesto v životě mohou nastat situace, kdy může menší půjčka pomoci. Jak si takovou půjčku vybrat a na co dát pozor?

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč