Začátky jsou kruté. Podnikatelé by mohli vyprávět

04.03.2016
Začátky jsou kruté. Podnikatelé by mohli vyprávět Začít podnikat není jednoduché. Své by o tom mohli vyprávět mnozí podnikatelé, kteří provozují úspěšný byznys. Než však dosáhli prvních úspěchů, museli hodně obětovat. Za jeden z nejtěžších kroků podnikatelé považují získání potřebných finančních prostředků nutných pro rozjezd podnikaní.

Získat potřebné peníze je téměř nemožné, sdílí stejný názor většina podnikatelů. Banky jsou vůči podnikatelským nováčkům silně nedůvěřivé a seriózní nebankovní poskytovatelé půjček také. Ty méně nedůvěryhodné je lepší neoslovovat vůbec. Kde tedy vzít peníze a nekrást? Naštěstí se v nabídkách bank začínají objevovat speciální nabídky půjček pro začínající podnikatele.

Banky přestávají vnímat začínající podnikatele jako rizikové

V minulosti banky považovaly začínající podnikatele za vysoce rizikové klienty, a když už jim půjčku schválily tak pouze ve výši několika desítek tisíc korun. Banky se tímto způsobem jednoduše chránily před rizikem, který spočíval v možném neúspěchu následovaného krachem.

Situace se však v posledních letech začala pomalu měnit. “Česká republika v loňském roce zaznamenala nejvyšší nárůst nových firem za posledních sedm let. A velká skupina potencionálních klientů banky začala zajímat. Většina z nich bude v začátcích hledat možnosti financování. Velice mě proto těší, že se nám s podporou Evropského investičního fondu podařilo nabídnout těm, kteří jsou ve svém podnikání na startovní čáře, produkt, díky němuž budou moci snadněji realizovat své záměry,” uvedl Albert Le Dirac’h, generální ředitel Komerční banky.

Právě Komerční banka jako jedna z prvních přišla se zajímavou nabídkou půjčky pro začínající podnikatele s nulovou podnikatelskou historií. Jediné, co podnikatelé potřebují, je živnostenské oprávnění (IČO) a dobře vypracovaný podnikatelský záměr. Tento projekt umožnila garance Evropského finančního fondu, který v případě neúspěchu pokryje až 80 procent vzniklých pohledávek.

“Abychom klientům ulehčili situaci, připravili jsme dotazníky, které si klienti mohou stáhnout na našem webu. Získají tak jasnou představu, co nás při hodnocení jejich záměru konkrétně zajímá. Tento způsob objektivně definuje otázky, které nás zajímají, a eliminuje doplňující dotazy, které proces zbytečně brzdí,” vyjádřil se k projektu mluvčí banky Michal Teubner.

Komerční banka nezůstane jedinou a brzy budou jejího kroku následovat i další významné bankovní domy. Alespoň se tak vyjádřili zástupci bank GE Money Bank (nyní Moneta Money Bank) a UniCredit Bank. I ony budou pravděpodobně půjčky poskytovat se zárukou již zmiňovaného Evropského investičního fondu. Nové půjčky pro začínající podnikatele by se v jejich produktových nabídkách měly objevit v červnu letošního roku.

Kontokorent jako jeden ze způsobu financování

Půjčka je nejvýhodnější způsob, jak získat peníze do začátku podnikání. Ne každý začínající podnikatel na ni však dosáhne. Jaké další možnosti má a existují vůbec nějaké? Buďme upřímní. Začínající podnikatel opravdu nemá moc na výběr a vedle půjčky tak lze využít kontokorent pro podnikatele. Ty se dají najít v nabídkách více bank.

Například Fio banka nabízí nezajištěný kontokorent až do výše 1,5 milionů korun. Poskytne jej však pouze tehdy, pokud je podnikatelský záměr uznán jako smysluplný a nadějný. Vcelku šikovný produkt pro drobné podnikatele nabízí také UniCredit Bank v podobě kontokorentu do výše 150 tisíc korun bez nutnosti dokládat příjem.

Podobné řešení lze najít také u České spořitelny, u níž mohou začínající podnikatelé narazit na podnikatelské konto s menším kontokorentem na dva roky zdarma. “Pokud by začínající podnikatel potřeboval do rozjezdu vyšší částku, pak může využít našeho programu Inostart, díky kterému nabízíme jako jediná banka v České republice úvěry určené pro klienty s inovačním záměrem. Pro start-upy nabízíme zdarma půl roku konzultací podnikatelských plánů s firemním bankéřem z dané oblasti,” dodává mluvčí České spořitelny Veronika Exnerová.

TIP: Neúčelové či kontokorentní úvěry najdeme také u Raiffeisenbank či Sberbank. Začínající podnikatelé si rovněž mohou vybrat půjčku z nabídky nejlépe osvědčených a ověřených nebankovních společností. Porovnat půjčky si můžete například na stránkách Půjčka.cz.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Podvodné půjčky: Jak je poznat a nenaletět

19.03.2023

V každém oboru se najdou lidé poctiví, ale i podvodníci, kteří se chtějí obohatit bez práce a na úkor ostatních. Konkrétně oblast půjček z logických důvodu tento nepoctivý druh lidí vyloženě láká. Zjistěte, jak snadno odhalit podvodnou půjčku.

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč