Půjčka na drahou dovolenou: Rozumný nápad či lehkomyslné rozhodnutí?

20.06.2022
Půjčka na drahou dovolenou: Rozumný nápad či lehkomyslné rozhodnutí? Reklamy na půjčky často zdůrazňují slůvko “na cokoliv” a neváhají obratem dodat na auto, na bydlení i na dovolenou nebo dárky. Že byste se odvázali a díky půjčce si užili vysněnou dovolenou, po jaké už dlouho toužíte? Zní to lákavě, ale než se pro takovou půjčku rozhodnete, dobře zvažte veškerá pro a proti.

Plnit si sny je krásná věc. Je ale třeba dávat bedlivý pozor, aby vás sen o nejlepší dovolené nepřipravil o jiné mnohem důležitější sny. Zvlášť, pokud si na vysněnou dovolenou vezmete půjčku, abyste si ji vůbec mohli dovolit.

Myslete na pravidla bezpečného půjčování

Půjčka je velmi lákavá nabídka. Díky ní si můžete dovolit věci a zážitky, na které byste ze své výplaty šetřili celé týdny, měsíce či roky. S půjčkou peníze získáte ihned a můžete je použít na cokoliv. I na tu dovolenou někde v exotickém ráji. 

Mezi pravidly bezpečného a zodpovědného půjčování se nachází pravidlo, které říká, že účel půjčky by měl dlužníkovi přinést dlouhodobý prospěch ideálně delší než doba splácení. To rozhodně neplatí pro dovolenou, kdy zážitky rychle vyprchají, ale dluh zůstane. Při splácení pravidelné měsíční splátky prožitky z dovolené získají nahořklý nádech.

Kdy je půjčka na dovolenou nesmysl

Na sociálních sítích se to hemží fotkami z krásných míst, na která by se chtěl jet podívat doslova každý. Spousta lidí podlehne a na dovolenou si půjčí i několik desítek tisíc korun, které pak splácí minimálně do další dovolené. Mnozí lidé ale své finanční možnosti přecení a kvůli půjčce na dovolenou se dostanou do vážných finančních problémů.

Přitom i levnější dovolená strávená doma v Česku může přinést neopakovatelné zážitky. Zvlášť pokud ji strávíte s milovanými lidmi, a nebudete se muset kvůli ní omezovat několik dalších měsíců poté.

Náš tip: Toužíte si v létě dopřát dražší dovolenou někde u moře? Šetřete na ni celý rok. Vytipujte si, kam byste na příští dovolenou chtěli vyrazit. Spočítejte si, na kolik vás taková dovolená vyjde, a každý měsíc se dejte stranou odpovídající částku. 

Výjimečné případy, kdy může být i půjčka na dovolenou chytrý tah

Za určitých okolností může být k cestování na dluh dobrý důvod, pokud taková dovolená přinese něco navíc. Může jít například o jazykový či jiný vzdělávací kurz v zahraničí, který spojíte s delším pobytem v dané zemi. Taková dovolená zvyšuje profesní kvalifikaci a tím pádem i šanci na lepé placené uplatnění na pracovním trhu.

Může jít také o počáteční investici do výnosné letní brigády v zahraniční, na které si vyděláte dost peněz. Půjčka na letenku a případně další počáteční výdaje má v takovém případě pádný důvod. Spojit brigádu s dovolenou už je jenom logické rozhodnutí. Výdělek z brigády by však měl pokrýt veškeré výdaje včetně půjčky.

Naše rada: Ani dobrý důvod k půjčce vás neochrání před špatnou či unáhlenou volbou. Než se k půjčce upíšete, porovnejte si aktuální nabídku půjček a vyberte si bezpečnou a férovou půjčku s rozumnými podmínkami a od prověřeného poskytovatele.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni vám nabídnout dokonalé řešení v podobě výhodné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro vás.

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 2 500 000 Kč za vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Zjistěte, které půjčky jsou výhodné, podle RPSN. O co jde?

19.01.2023

Umět odhalit drahou půjčku a vybrat si tu výhodnější není jen tak. Ke každé půjčce se váže mnoho údajů a čísel. Víte, která z nich jsou důležitá, co znamenají a jak poznáte, že se vám splácení půjčky neprodraží?

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč