Podvodné půjčky: Jak je poznat a nenaletět

19.03.2023
Podvodné půjčky: Jak je poznat a nenaletět V každém oboru se najdou lidé poctiví, ale i podvodníci, kteří se chtějí obohatit bez práce a na úkor ostatních. Konkrétně oblast půjček z logických důvodu tento nepoctivý druh lidí vyloženě láká. Zjistěte, jak snadno odhalit podvodnou půjčku.

V České republice mohou půjčky nabízet banky a nebankovní společnosti disponující licencí udělovanou ČNB. Bankovních půjček se bát nemusíte. Zvýšené riziko podvodného chování hrozí u některých nebankovních společností. Jak poznáte neseriózní poskytovatele a na co byste si při výběru půjčky měli dávat obzvláště velký pozor?

Nelegální trh s půjčkami

Některé společnosti, které nezískaly licenci ČNB, činnost neukončily. Stáhly se na černý trh, kde půjčky nabízí nelegálně dál. Přesto se najdou lidé, kteří jejich služby využijí. Vyhnout se nepoctivým poskytovatelům není složité. Než jakoukoliv nabídku na půjčku využijete, ověřte si, zda daná společnost splňuje zákonné podmínky a vlastní licenci ČNB. Tuto informaci najdete na stránkách ČNB.

Záloha na půjčku předem

Dalším varovným signálem je požadavek poskytovatele půjčky o uhrazení poplatku předem. Důvěřivým žadatelům naslibují rychlé peníze a výhodné podmínky. Jakmile zaplatí zálohu, okamžitě ukončí kontakt. Obelhaný zájemce půjčku nezíská a navíc přijde o peníze. Může jít o stovky až tisíce korun.

Placené telefonní hovory

Na podobném principu fungují takzvané telefonické půjčky. Na inzerát narazíte na internetu či v novinách. Abyste půjčku získali, musíte zavolat na uvedené číslo. Jenomže málokdo si uvědomí, že číslo je zpoplatněno a hovor ho bude stát nemalé peníze. O žádnou nabídku na půjčku se samozřejmě nejedná. Telefonní hovor je uměle prodlužován, aby zájemce provolal co největší sumu.

Půjčky bez registru

Dle zákona o úvěru jsou poskytovatelé povinni žadatele prověřovat a nabízet půjčky pouze těm, kteří jsou schopni úvěr řádně a bez problémů splácet. Seriózní společnosti vyžadují potvrzení o příjmu a nahlížejí do registrů dlužníků. Tyto kroky současně chrání i samotné zájemce, kteří se nemohou zadlužovat.

Pokud poskytovatel nabízí půjčku bez prověření bonity, může to značit, že mu nejde ani tak o řádné a rychlé splácení sjednaného úvěru, jako spíše o inkasování vysokých sankcí za pozdě uhrazené splátky a upomínky.

Nestandardní nabídky

Renomovaní věřitelé dnes už standardně inzerují nabídky půjčky na internetu, a to na svých webových a dalších stránkách. Nejčastěji se jedná o srovnávače půjček online.

Nabídky poskytované pouze telefonicky, e-mailem či letákem v poštovních schránce nebo na ulici je doporučeno ignorovat.

Nesrozumitelné smlouvy

Významnou roli hraje také obsah smlouvy o půjčce, která by měla být maximálně stručná, přehledná a srozumitelná. Neseriózní poskytovatelé do textu ukrývají spoustu kliček a vět, které by vás v budoucnosti mohly stát úspory. Pokud se poskytovatel brání vysvětlování a navíc tlačí na podpis, je to téměř na 100 % podvodná nebo neférová půjčka.

Závěrečné shrnutí

Nechcete-li skončit po uši v dluzích, výběru bezpečné půjčky věnujte dostatečnou pozornost a čas, a dodržujte následující postup:


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč