Pojištění schopnosti splácet - vyplatí se?

23.02.2017
Pojištění schopnosti splácet - vyplatí se? Banky k půjčkám, úvěrům a hypotékám automaticky nabízí pojištění schopnosti splácet. Toto pojištění má klienta chránit v situacích, kdy není schopen půjčku splácet například z důvodu dlouhodobé nemoci, úrazu či pracovní neschopnosti. Podmínky pojištění jsou však přísné a ne vždy se vyplatí za něj utrácet.

Tento typ pojištění nabízí banky především k drahým půjčkám, jako jsou například leasing a hypotéky. Ale klidně vám jej nabídnou k jakékoliv půjčce. Je to totiž pro ně slušný byznys. Pojištění není vůbec levné a ročně může vyjít i na tisíce korun. Pro zákazníka už tak výhodné být nemusí. Pokud totiž nesplní přísné podmínky, pojištění je mu k ničemu a půjčku musí splácet, i když se nachází v těžké životní situaci.

Pojištění neschopnosti splácet vypadá na první pohled velice lákavě. Slibuje uhrazení splátek a případně i celé půjčky, pokud se dostanete do problémů. Mezi hlavní rizika patří smrt a trvalá invalidita pojištěného, ztráta zaměstnání a dlouhodobá pracovní neschopnost (např. z důvodu nemoci či úrazu). To však neznamená, že ve chvíli, kdy přijdete o práci nebo onemocníte, pojišťovna ihned začne splácet půjčku a bude ji splácet neomezeně dlouho. Pojištění neschopnosti splácet má značná omezení a my se na ně podíváme blíže.

Riziko úmrtí a trvalé invalidity

Pojištění schopnosti splácet může mít různé varianty, které zahrnují různé kombinace pojistného krytí. Základní balíček pojištění schopnosti splácet kryje rizika smrti a trvalé invalidity. Pojišťovna se zavazuje splatit celou půjčku, pokud pojištěný zemře nebo se v důsledku nemoci či úraze stane trvale invalidním.

Nic ale není tak jednoduché, jak se může zdát. Situace je jasná, pokud pojištěný zemře. V takovém případě pojišťovna splatí celou půjčku, respektive neuhrazenou částku. V případě trvalé invalidity obvykle uhradí 4 a 18 splátek a to jenom tehdy, pokud má pojištěný trvalou invaliditu III. stupně. Celou půjčku uhradí pouze tehdy, nedojde-li ke zlepšení zdravotního stavu.

Pozor ale! Pojištění pokryje pouze půjčku, nikoliv náklady pozůstalých na další výdaje. Pro tyto účely je vhodnější životní pojištění, kdy je pozůstalým vyplaceno pojistné plnění, kterou mohou využít na základní výdaje - nájem, hypotéka, další půjčky apod.

Ztráta zaměstnání a pracovní neschopnost

Součástí pojištění mohou být i rizika dlouhodobé pracovní neschopnosti z důvodu ztráty zaměstnání, nemoci či úrazu. Rozšíření pojistné ochrany znamená vyšší pojistné, ne však lepší pojistné plnění. Pojišťovna nikdy neuhradí celou půjčku a omezený je i počet uhrazených splátek pojišťovnou.

Aby pojišťovna začala plnit, musí pojištěný přijít o práci nedobrovolně. Nesmí podat výpověď ani pracovní poměr ukončit dohodou. Pojištěný musí být bez práce minimálně 60 dní. Až poté začne pojišťovna plnit své povinnosti, zpravidla však uhradí nejvýše 6 až 12 měsíčních splátek.


NAŠE RADA: Než se rozhodnete pojištění schopnosti splácet uzavřít, důkladně si promyslete, zda jej využijete. Někdy je lepší zvolit jiný typ pojištění (např. životní pojištění), které má širší pojistnou ochranu, nebo vlastní spoření. V každém případě si nechte vypracovat více nabídek od konkurenčních společností.


Kvalitní půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od Vás jen základní informace, které jsou potřeba k oslovení našich partnerů.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni Vám nabídnout dokonalé řešení v podobě jedinečné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro Vás.

3

Dostanete peníze

Nebudete se muset rozhodovat mezi nepřehlednými nabídkami půjček. Od nás dostanete jen ideální půjčku, která bude sestavena podle Vaší žádosti.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si Vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientů. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb a produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 800 000 Kč za Vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro Vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Pozor na podvodné půjčky

11.04.2018

Když se řekne půjčka, většina z nás si vybaví banku, která po dlouhém schvalovacím procesu převede peníze na váš účet, přičemž ve finále zaplatíte mnohem více peněz, než jste si původně půjčili. Ve skutečnosti již jsou moderní půjčky koncipovány velmi férově a žádná zavedená banka by si nedovolila působit na veřejnosti jako nevýhodná.

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 800 000 Kč Půjčit si až 800 000 Kč