Jak postupovat, když nemáte dostatek financí na zaplacení další splátky? Nehrajte si na pštrosy a jednejte!

12.05.2021
Jak postupovat, když nemáte dostatek financí na zaplacení další splátky? Nehrajte si na pštrosy a jednejte! Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. V případě půjček, které nám přerostly přes hlavu, musíme dát tomuhle pořekadlu za pravdu. Ať už jste se nechali zlákat zajímavou nabídkou, potřebovali si půjčit pár tisícikorun do další výplaty nebo vás překvapila výpověď v zaměstnání, vzniklý problém se nevyplatí ignorovat. Jak postupovat, když nemáte dostatek financí na zaplacení další splátky? Poradíme!

Nestrkejte hlavu do písku

V první řadě je potřeba zachovat chladnou hlavu a vzniklý problém neignorovat. Ačkoli to může nějakou dobu vypadat, že na vás věřitel s další splátkou „zapomněl“, opak je pravdou. Poskytovatelé půjčky vám dají nějaký čas na to, abyste přešlap (nesplácení půjčky) napravili.

Pokud ale dohodnutou splátku v období „hájení“ neuhradíte, začnou vás kontaktovat telefonicky, e-mailem a písemně. Pamatujte, že ignorovat výzvy se nevyplácí. Po nějaké době totiž můžou skončit exekucí a zabavením majetku. Proto situaci aktivně řešte!

Drtivá většina poskytovatelů půjček to ocení a přihlédne k vaší aktivitě. Pokud tedy tušíte, že budete mít problém uhradit další splátku, neprodleně kontaktujte věřitele a spravte jej o této nepříjemné situaci. Domluvit se můžete na odkladu splátek nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři.  

Využijte možnost splátkových prázdnin

Spousta poskytovatelů půjček umožňuje odklad splátek bez sankcí nebo zápisu do registrů dlužníků. Tento odklad, jinak nazývaný též splátkové prázdniny, ale není tak úplně zadarmo. Věřitel si za službu účtuje zpravidla stokorunové poplatky. Po jejich zaplacení se vám automaticky splatnost půjčky posune.

I v tomhle případě ale dávejte pozor na opakované využívání služby, které může i sebevýhodnější půjčku pěkně prodražit. Pokud si splátku odložíte jednou, nic hrozného se nestane. Rozhodně ale nejde o způsob, jak situaci řešit z dlouhodobějšího hlediska.

Zajistěte si další prostředky pro splácení dluhu

Dalším krokem je analýza stávající finanční situace rodiny nebo jednotlivce. Zkuste najít oblasti, kde můžete ušetřit a tak vyčlenit další prostředky na splácení dluhu. Proto si sepište všechny pravidelné výdaje a hledejte, jak je co nejvíce snížit.

Často pomůže například změna dodavatele energií, pojistka převedená k nové pojišťovně, která vám nabídne výhodnější podmínky a často i nižší cenu. A jak zjistit, zda za zmíněné neplatíte víc, než je nezbytně nutné? Využijte praktických online srovnávačů a kalkulaček, které vám během několika mála minut prozradí, kde na vás čeká levnější nebo výhodnější produkt. 

Zvažte konsolidaci nebo refinancování

Pokud vás trápí víc půjček nebo závazků, je na místě zvážit konsolidaci nebo jejich refinancování. Díky konsolidaci jsou jednotlivé půjčky sloučeny do jednoho většího balíku, u kterého je možné nastavit nové parametry. Jak říká mluvčí Air bank Jana Karasová pro web idnes.cz: „Klienti si mohou konsolidací svých půjček snížit měsíční splátku a v některých případech i přímo ušetřit tím, že získají novou nižší sazbu.“ 

Naproti tomu v rámci refinancování převádíme pouze jednu nevýhodnou půjčku anebo hypotéku k novému věřiteli, který opět umí navrhnout nižší splátky nebo změnit dobu splatnosti. Refinancované úvěry jsou bez poplatku, bez složitého papírování, a například u hypotéky není nutný ani nový odhad ceny nemovitosti. Vždy je ale dobré oba procesy důkladně promyslet a propočítat. Neuváženým rozhodnutím byste totiž mohli o spoustu dalších finančních prostředků přijít.  


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Podvodné půjčky: Jak je poznat a nenaletět

19.03.2023

V každém oboru se najdou lidé poctiví, ale i podvodníci, kteří se chtějí obohatit bez práce a na úkor ostatních. Konkrétně oblast půjček z logických důvodu tento nepoctivý druh lidí vyloženě láká. Zjistěte, jak snadno odhalit podvodnou půjčku.

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč