Jak správně postupovat, když nemáte peníze na uhrazení splátky

16.05.2023
Jak správně postupovat, když nemáte peníze na uhrazení splátky Finanční potíže může způsobit náhlá ztráta příjmu. Příčinou nejčastěji bývá nečekaná výpověď ze zaměstnání, dlouhodobě zvýšené životní výdaje, vážná nemoc, ale i špatný výběr půjčky. Pokud vám chybí peníze na uhrazení pravidelné splátky, jednejte okamžitě. Poradíme vám, jak na to.

Finanční problémy řešte včas

Potíže se splácením je nejrozumnější řešit s věřitelem hned. Poskytovatelé půjček mívají pro problémové dlužníky připraveny různé způsoby řešení. Přeci jen je v jejich zájmu peníze získat zpět, i když později, než složitě vymáhat dluhy soudní cestou.

Pokud nebudete s věřitelem hledat řešení, naúčtuje vám sankce za každý den prodlení a to včetně samotných upomínek. Jestliže bude problém s nesplácením půjčky trvat dlouho a vy odmítnete komunikovat, s největší pravděpodobností skončíte u soudu. Ten na vás vyhlásí exekuční řízení a vy tak riskujete zabavení majetku.

Zamyslete se nad svými příjmy i výdaji

Prvním krokem nastalé situace by měla být důsledná analýza osobních financí. Ztrátu nebo snížení příjmu domácnosti by mělo doprovázet upravení rodinného rozpočtu a snížení zbytných výdajů tak, abyste dál zvládali hradit výdaje nezbytné, tedy náklady na bydlení, potraviny, splátky půjček a další.

Snížit lze i nezbytné výdaje, a to díky změně dodavatele energií či mobilního operátora, nebo třeba aktualizací pojistných smluv. Zda za výše uvedené neplatíte více, než je nutné, zjistíte s pomocí praktických online srovnávačů dodavatelů energií, pojištění i půjček.

S bankou i nebankovními věřiteli začněte jednat co nejdříve

Jakmile se problém se zaplacením splátky objeví, neprodleně kontaktujte věřitele a informujte ho o situaci, v níž jste se ocitli. Řešení existuje několik. Ve finanční tísni můžete využít možnosti splátkových prázdnin nebo požádat o změnu a úpravu splátkového kalendáře.

Splátkové prázdniny znamenají odložení splátek až o několik měsíců. Doba splácení se o tuto dobu automaticky prodlouží. Pozor dávejte na podmínky. Doba prodloužení se liší dle poskytovatelů. Někteří mohou mít navíc tuto službu zpoplatněnou. Platí to zejména pro krátkodobé půjčky, kde je často za prodloužení splatnosti účtován nemalý poplatek.

Úprava splátkového kalendáře bývá pro obě strany efektivní dlouhodobé řešení, které spočívá ve snížení výše měsíční splátky a prodloužení doby splácení. Tento způsob je bezpečný a zpravidla akceptovatelný pro obě strany - věřitele i dlužníka.

Máte-li k půjčce sjednané pojištění schopnosti splácet, v případě ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci vám s úhradou splátek pomůže pojišťovna.

Nahraďte půjčku levnější nebo slučte více půjček do jedné

Pokud řešíte jednu problematickou půjčku, můžete ji refinancovat. Jde o náhradu drahého úvěru levnější alternativou, ať už u stejného nebo konkurenčního poskytovatele. Refinancování se nejčastěji provádí u hypoték.

Splácíte-li několik úvěrů najednou, elegantním řešením může být jejich sloučení do jedné větší a zároveň výhodnější půjčky. To je konsolidace. Díky konsolidaci můžete splácet méně a výhodou bývá také větší přehled o splácení jako takovém. Konsolidovat lze nejen běžné úvěry, ale také kreditní karty a kontokorenty.

V obou případech platí, že byste si měli vše nejprve důkladně promyslet a propočítat, abyste svou stávající finanční situaci naopak nezhoršili.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč