Existují ještě půjčky bez dokládání příjmu nebo se jedná klam či reklamní trik?

08.12.2021
Existují ještě půjčky bez dokládání příjmu nebo se jedná klam či reklamní trik? K žádosti o půjčku banky i nebankovní poskytovatele obvykle vedle osobních dokladů požadují doložení pravidelného příjmu. Spolu s kontrolou záznamu v registru dlužníků slouží k ověření schopnosti splácet zájemce o půjčku. Je to dokonce jejich povinnost. Jak je tedy možné, že stále můžete narazit na půjčky bez dokládání příjmu?

Dokud nebyly zpřísněný podmínky poskytování úvěru, půjčky mohl nabízet doslova každý a komukoliv. To samozřejmě vedlo k nezodpovědným nabídkám půjček osobám, které neměly zaměstnání a pravidelný příjem, nacházely se ve finančních potížích a často byly předlužené.

Půjčky pouze pro osoby s příjmy a bez dluhů

To už by dle zákona nemělo být několik let možné. Půjčky tu smí poskytovat pouze instituce, které splňují zákonné podmínky a byla jim Českou národní bankou (ČNB) přidělena licence pro poskytování bankovních služeb, nebankovní poskytovatele či zprostředkovatele půjček.

Zároveň jsou všichni bankovni i nebankovní poskytovatelé u všech zájemců o půjčku povinni kontrolovat jejich úvěruschopnost. Půjčku by správně neměli poskytnout žadatelům, jejichž finanční situace naznačuje, že nebudou schopni dostát svým závazkům.

Nejčastější překážky k získání půjčky představují žádné, nepravidelné, nízké a nedostatečné příjmy a samozřejmě i vysoké dluhy. Důvodem k odmítnutí jsou také nesplácené dluhy nebo neschopnost doložit potvrzení o pravidelném příjmu. Půjčku by v ideálním případě měl získat pouze člověk s odpovídajícím příjmem a stabilním zaměstnáním.

Poskytovatelé půjček zastávají různé přístupy

Zákon sice poskytovatelům půjček ověřování platební schopnosti nařizuje, už jim ale neříká, jak to mají provést. Každý poskytovatel tak činí po svém. Nejpřísnější podmínky již tradičně zastávají banky. Nebankovní společnosti mívají způsoby ověřování značně rozdílné.

Největší a nejznámější nebankovní poskytovatelé svým přístupem hodně připomínají banky a trvají na doložení potvrzení příjmu od zaměstnavatele nebo daňovém přiznání u OSVČ a podnikatelů. Takové potvrzení o příjmu lze považovat za neprůstřelné.

Ostatní se spokojí s různými náhražkami za potvrzení od zaměstnavatele. Nejvíce se tomu blíží kopie výpisů z bankovního účtu žadatele za posledních tři měsíce a déle nebo výplatní pásky rovněž za několik posledních měsíců. To stejné už nelze říci o čestném prohlášení, do kterého žadatele o úvěr může uvést příjem, jaký chce.

Čestné prohlášení tak představuje ochranu poskytovatele půjček, který se v případě osočení z nezodpovědného poskytnutí půjčky bude bránit tím, že zájemce v žádosti o půjčku vyplnil nepravdivé či dokonce lživé informace.

Vyhýbejte se lichvářům. Půjčí každému a každého oberou

Také spotřebitelům je doporučováno dodržování zásad bezpečného půjčování. Mezi ně patří důrazné varování před následky lehkomyslného půjčování a neúměrného zadlužování.

Přesto se stále najde velká skupina žadatelů, kteří evidentně nemají příjmy na splácení. S poptávkou však roste nabídka. Menší skupina legálních poskytovatelů půjčky poskytuje i rizikovějším osobám. Také si za to účtují vyšší úroky, poplatky i sankce za nesplácení. Většinou se jedná o drobné půjčky ve výši několika tisíc korun, které na první pohled působí bezproblémově.

Na nejvíce rizikové skupiny a osoby ve finanční nouzi cílí nejrůznější podvodníci a lichváři, kteří půjčují za natolik nevýhodných podmínek, že je nelze dodržet. Jejich cílem však není získat peníze zpět, ale získat trvalý zdroj příjmů plynoucí z upomínek, úroků a pokut.

Neberte si půjčky na zbytečné a nepotřebné věci. Dluhy řešte co nejdříve. V případě potíží s dluhy se obraťte se žádostí o pomoc a radu na některé z finančních poraden, jejichž služby jsou bezplatné.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni vám nabídnout dokonalé řešení v podobě výhodné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro vás.

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 2 500 000 Kč za vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Krátkodobé půjčky: Pomůžou nebo je lepší se jim vyhýbat?

22.09.2022

Obecně jsou krátkodobé půjčky hodnoceny jako rizikové a nedoporučují se. Přesto v životě mohou nastat situace, kdy může menší půjčka pomoci. Jak si takovou půjčku vybrat a na co dát pozor?

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč