Existují stále půjčky bez dokládání příjmu?

13.11.2023
Existují stále půjčky bez dokládání příjmu? Některé nebankovní společnosti nabízí půjčky bez doložení příjmu, přestože jsou všichni poskytovatelé úvěrů v ČR povinni ověřovat schopnost splácet u každého žadatele. Nařizuje jim to zákon o spotřebitelském úvěru. Ten už ale neříká, jak přesně by to měli dělat. V čem jsou tyto půjčky nebezpečné a proč se jim vyhnout?

Jaká jsou největší rizika půjček bez doložení příjmu?

Seriózní úvěrové společnosti nesolventní klienty, u nichž v registrech dlužníků najdou negativní záznamy, ihned zamítnou. Důvodem je vysoké riziko, že se takoví klienti dostanou do prodlení se splácením. Poskytování půjček chronickým neplatičům a následné vymáhání dluhu není v jejich zájmu. 

Z pohledu žadatelů jde o varovnou zprávu, že je jejich finanční situace špatná, a měli by ji řešit jinak než rychlou půjčkou bez doložení příjmu. Pokud přesto půjčku získají, hrozí, že ji nezvládnou splácet a budou jim naúčtovány sankce a poplatky. Jejich potíže se prohloubí a mohou skončit až v exekučním řízení.

Kdo poskytuje půjčky bez dokládání příjmu

Banky jsou v ověřování schopnosti splácet neoblomné. Půjčku bez doložení příjmu lze získat jen u vlastní banky, která má o příjmech i výdajích často větší přehled než sami klienti. Zákazníkům s ověřenou bonitou může nabízet takzvané předschválené úvěry. V případě žádosti u nové banky je potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání u podnikatelů vyžadováno vždy.

Půjčky bez dokládání příjmu a bez řádného ověření úvěruschopnosti žadatele poskytují méně seriózní nebankovní společnosti. S jistotou na takové půjčky narazíte u poskytovatelů bez licence ČNB. V lepším případě žádají potvrzení o příjmu v jiné podobě, například několik posledních výpisů z účtu, na nichž je uveden příjem ze zaměstnání nebo podnikatelské činnosti, případně kopie výplatních pásek. 

Největší riziko představují poskytovatelé, kterým stačí čestné prohlášení o výši příjmu, které si už samozřejmě neověří. Klient dlouhodobě neschopný splácet půjčku je pro ně něco jako “zlatý důl”, jelikož mu mohou donekonečna účtovat vysoké poplatky a sankce, a někdy mu rovnou zabaví majetek. Stačí, když tuto možnost zakomponuji do smlouvy, kterou si zoufalý člověk ani nepřečte.

V případě finančních potíží hledejte jiné řešení než půjčku

Před odesláním žádosti o podobný typ půjčky se zamyslete, na co chcete půjčku použít, a zda ji opravdu potřebujete. Půjčky na věci, které nejsou důležité jako dárky a dovolené či dokonce půjčky na splácení dluhů nedoporučujeme. Jsou rizikové a užitek z nich trvá příliš krátkou dobou v porovnání s dobou splácení. V případě potíží se raději obraťte na poradny ve finanční tísni, jež pomoc nabízí bezplatně.


Všem zájemcům o půjčku radíme, aby si každého poskytovatele půjčky důsledně prověřili. Při hledání výhodné půjčky dále doporučujeme srovnání více půjček mezi sebou, k čemuž vám poslouží online srovnávač půjček, jež spolupracuje pouze s ověřenými společnostmi vlastnící licenci ČNB.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč