Existují ještě půjčky bez dokládání příjmu nebo se jedná klam či reklamní trik?

08.12.2021
Existují ještě půjčky bez dokládání příjmu nebo se jedná klam či reklamní trik? K žádosti o půjčku banky i nebankovní poskytovatele obvykle vedle osobních dokladů požadují doložení pravidelného příjmu. Spolu s kontrolou záznamu v registru dlužníků slouží k ověření schopnosti splácet zájemce o půjčku. Je to dokonce jejich povinnost. Jak je tedy možné, že stále můžete narazit na půjčky bez dokládání příjmu?

Dokud nebyly zpřísněný podmínky poskytování úvěru, půjčky mohl nabízet doslova každý a komukoliv. To samozřejmě vedlo k nezodpovědným nabídkám půjček osobám, které neměly zaměstnání a pravidelný příjem, nacházely se ve finančních potížích a často byly předlužené.

Půjčky pouze pro osoby s příjmy a bez dluhů

To už by dle zákona nemělo být několik let možné. Půjčky tu smí poskytovat pouze instituce, které splňují zákonné podmínky a byla jim Českou národní bankou (ČNB) přidělena licence pro poskytování bankovních služeb, nebankovní poskytovatele či zprostředkovatele půjček.

Zároveň jsou všichni bankovni i nebankovní poskytovatelé u všech zájemců o půjčku povinni kontrolovat jejich úvěruschopnost. Půjčku by správně neměli poskytnout žadatelům, jejichž finanční situace naznačuje, že nebudou schopni dostát svým závazkům.

Nejčastější překážky k získání půjčky představují žádné, nepravidelné, nízké a nedostatečné příjmy a samozřejmě i vysoké dluhy. Důvodem k odmítnutí jsou také nesplácené dluhy nebo neschopnost doložit potvrzení o pravidelném příjmu. Půjčku by v ideálním případě měl získat pouze člověk s odpovídajícím příjmem a stabilním zaměstnáním.

Poskytovatelé půjček zastávají různé přístupy

Zákon sice poskytovatelům půjček ověřování platební schopnosti nařizuje, už jim ale neříká, jak to mají provést. Každý poskytovatel tak činí po svém. Nejpřísnější podmínky již tradičně zastávají banky. Nebankovní společnosti mívají způsoby ověřování značně rozdílné.

Největší a nejznámější nebankovní poskytovatelé svým přístupem hodně připomínají banky a trvají na doložení potvrzení příjmu od zaměstnavatele nebo daňovém přiznání u OSVČ a podnikatelů. Takové potvrzení o příjmu lze považovat za neprůstřelné.

Ostatní se spokojí s různými náhražkami za potvrzení od zaměstnavatele. Nejvíce se tomu blíží kopie výpisů z bankovního účtu žadatele za posledních tři měsíce a déle nebo výplatní pásky rovněž za několik posledních měsíců. To stejné už nelze říci o čestném prohlášení, do kterého žadatele o úvěr může uvést příjem, jaký chce.

Čestné prohlášení tak představuje ochranu poskytovatele půjček, který se v případě osočení z nezodpovědného poskytnutí půjčky bude bránit tím, že zájemce v žádosti o půjčku vyplnil nepravdivé či dokonce lživé informace.

Vyhýbejte se lichvářům. Půjčí každému a každého oberou

Také spotřebitelům je doporučováno dodržování zásad bezpečného půjčování. Mezi ně patří důrazné varování před následky lehkomyslného půjčování a neúměrného zadlužování.

Přesto se stále najde velká skupina žadatelů, kteří evidentně nemají příjmy na splácení. S poptávkou však roste nabídka. Menší skupina legálních poskytovatelů půjčky poskytuje i rizikovějším osobám. Také si za to účtují vyšší úroky, poplatky i sankce za nesplácení. Většinou se jedná o drobné půjčky ve výši několika tisíc korun, které na první pohled působí bezproblémově.

Na nejvíce rizikové skupiny a osoby ve finanční nouzi cílí nejrůznější podvodníci a lichváři, kteří půjčují za natolik nevýhodných podmínek, že je nelze dodržet. Jejich cílem však není získat peníze zpět, ale získat trvalý zdroj příjmů plynoucí z upomínek, úroků a pokut.

Neberte si půjčky na zbytečné a nepotřebné věci. Dluhy řešte co nejdříve. V případě potíží s dluhy se obraťte se žádostí o pomoc a radu na některé z finančních poraden, jejichž služby jsou bezplatné.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Podvodné půjčky: Jak je poznat a nenaletět

19.03.2023

V každém oboru se najdou lidé poctiví, ale i podvodníci, kteří se chtějí obohatit bez práce a na úkor ostatních. Konkrétně oblast půjček z logických důvodu tento nepoctivý druh lidí vyloženě láká. Zjistěte, jak snadno odhalit podvodnou půjčku.

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč