Číslo bankovního účtu na přání: Které banky jej nabízí a za kolik?

13.09.2023
Číslo bankovního účtu na přání: Které banky jej nabízí a za kolik? Rádi byste si sami navrhli číslo bankovního účtu? Tuto službu najdete v nabídce tří českých bank - Fio banky, MONETA Money Bank a Komerční banky. Jak tato služba přesně funguje a kolik vás bude stát?

Číslo bankovního účtu, které si sami vymyslíte, musí být unikátní a nesmí jej vlastnit žádný jiný klient. Dle vyjádření bank si klienti nejčastěji vybírají rodné číslo, datum narození, telefonní číslo, případně IČO u podnikatelů.

Přehled bank, které nabízí číslo bankovního účtu na přání

Pouze tři české banky umožňují volbu čísla bankovního účtu, respektive o této možnosti informují na svých webových stránkách. Jedná se o Fio banku, Komerční banku a MONETA Money Bank.

Fio banka číslo účtu na přání

Možnost volby vlastního čísla platí pro nově založené podnikatelské a osobní účty. Vlastní číslo lze nastavit také u těch účtů, u nichž ještě neproběhla žádná transakce. Aby bylo číslo uznáno, nesmí být obsazené jiným klientem, musí jej tvořit 8 až 10 číslic, přičemž desetimístné číslo nesmí začínat číslicemi 1 či 2 a devítimístné číslicemi 9 či 19.

Zákazník si může číslo účtu sám připravit nebo o jeho vytvoření požádat pracovníka na jakékoliv pobočce. Následuje ověření, že požadované číslo odpovídá předepsanému formátu České národní banky (systém Modulo 11) a není již obsazené. Tato služba je zdarma.

MONETA Money Bank

Je druhou bankou, u níž máte možnost využít službu číslo bankovního účtu na přání. Platí to však pouze tehdy, pokud dané číslo účtu nepoužívá jiný klient. Stejně jako u Fio banky musí zvolené číslo vyhovovat algoritmu MODULO 11.

Máte-li zájem si sami vymyslet číslo bankovního účtu na přání, založte si běžný účet na kterékoliv pobočce MONETA Money bank a o tuto možnost požádejte pracovníka banky. Služba je zdarma.

Komerční banka číslo účtu i pojmenování účtu

Poslední bankou nabízející číslo účtu na přání je Komerční banka. Zmínku o vlastním čísle a také pojmenování bankovního účtu najdete ve výčtu výhod účtu u KB. Podrobnosti o této možnosti obdržíte osobně u pracovníka banky na přepážce nebo telefonicky na zákaznické lince.

U ostatních bank, například číslo účtu od České spořitelny, ČSOB, Air Bank, Raiffeisenbank, doporučujeme se na možnost volby čísla účtu doptat. Některé banky mohou volbu vlastního číslo bankovního účtu nabízet až na základě osobní žádosti.

Jak na tvorbu čísla BÚ a co znamená MODULO 11

Volbu čísla účtu je možné využít výhradně u nového účtu, u něhož neproběhly žádné platební transakce, u existujícího a používaného účtu číslo už změnit nelze. Použít taktéž nelze číslo, které ve vybrané bance vlastní jiný klient.

Část čísla, kterou nemůžete ovlivnit, je čtyřmístný kód banky uváděný za lomítkem osobního čísla. Ten má každá banka pevně přidělený.

Platí také, že si nemůžete namátkou vybrat jakékoliv číslice. Hotové číslo musí odpovídat pravidlům stanovenými Českou národní bankou. Jedná se o systém MODULO 11. Každé číslo se násobí předem danou váhou, a poté se číslice sečtou. Výsledný součet musí být dělitelný číslovkou 11. Hotové číslo si snadno ověříte na stránkách ČNB.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč