Číslo bankovního účtu na přání: Které banky tuto službu nabízí, jak to funguje a kolik to stojí?

29.10.2021
Číslo bankovního účtu na přání: Které banky tuto službu nabízí, jak to funguje a kolik to stojí? Podobně jako si můžete na auto dát SPZ dle vlastního přání, některé banky umožňují volbu čísla bankovního účtu. Tato služba je však na rozdíl od extra poznávací značky zdarma. Zatím ji však nabízí pouze několik bank. Které to jsou a jak to funguje?

Nejedná se o běžný převod čísla účtu, kdy si z původní banky necháte přenést stejné číslo a změní se akorát čtyřčíselný kód banky za lomítkem. To provádí většina bank na trhu. I zde však platí, že stejné číslo nesmí mít před vámi jiný klient. 

Číslo účtu na přání zatím nabízí jen několik bank

U některých bank si můžete navrhnout jedinečné číslo účtu dle svého přání. „Většinou si klienti volí data narození, rodná čísla nebo telefonní čísla,” uvedla Petra Kopecká, mluvčí v Raiffeisenbank, jedné ze vstřícnějších bank. Tuto službu totiž zatím nabízí jen několik bank působících na českém trhu.

Také se liší možnosti výběru vlastního číslo bankovního účtu. Jen čtyři banky nechají klienta vybrat téměř celé číslo, další dvě banky nabízí jen výběr z předem vygenerovaných čísel, jež jsou volná. Nicméně se jedná o službu navíc, která je pro klienty zdarma. 

Banky (ne)nabízející volbu čísla bankovního účtu:

Banka

Číslo bankovního účtu na přání

Air Bank

ne

Banka Creditas

ano (ne aktivně)

Česká spořitelna

pouze pro firmy

ČSOB

ano

Equa bank

ne

Expobank

ne

Fio banka

ano

Hello bank

ne

J&T Banka

ne

Komerční banka

ano

mBank

ne

Moneta Money Bank

ano

Raiffeisenbank

ano

Sberbank

pouze z nabídky automaticky vygenerovaných

Trinity Bank

ano (ne aktivně)

UniCredit Bank

ne

Zdroje: Banky

Vědět byste měli také, že číslo účtu na přání není přenositelné. V případě výměny banky dostanete automaticky nové číslo nebo si budete muset vymyslet úplně nové. I když se vám přece jen podaří získat úplně stejné číslo, vždy dojde ke změně kódu banky za lomítkem. Alespoň zatím.

Jak si zvolit správné číslo účtu

Než se však s nadšením pustíte do tvorby vašeho ideálního čísla účtu, zjistěte si pravidla, které stanovila Česká národní banka. Číslo bankovního účtu totiž musí mít jednotný vzhled, přes který vlak nejede, jak se říká.

Podoba čísla účtu bývá u jednotlivých bank rozdílná. Mohou být kratší i delší. Některé banky používají ještě předčíslí. Ačkoliv to na první pohled nevypadá, pravidla pro tvorbu čísla účtu jsou pevně stanovená a řídí se dle systému nazvaného MODULO 11

Jak to tedy funguje? 

Každá číslovka se násobí předem danou váhou. Poté se všechny číslice sečtou. Výsledný součet musí být dělitelný číslovkou 11. Vámi vymyšlené číslo si lze jednoduše ověřit na webových stránkách České národní banky.

Druhou nepřekonatelnou podmínkou je kód banky, který má každá banka pevně přidělený, a změnit jej nelze. Jedná se o čtyřmístný číselný kód, který se uvádí za lomítkem osobního čísla účtu.

Použít samozřejmě nelze číslo, které už ve zvolené bance využívá jiný klient. Respektovat je třeba interní pravidla banky. Volbu čísla účtu je zpravidla možné využít pouze při zakládání nového účtu, již stávající účet “přečíslovat” nelze. Pokud tedy plánujete změnit banku a rádi byste si číslo zvolili, volte pouze mezi bankami, které tuto služby nabízí.

Pravidla banka, které číslo na přání umožňují

Noví klienti Raiffeisenbank si mohou vybrat až desetimístné číslo bankovního účtu. Hotové číslo nesmí být už používané a musí projít ověřením dle MODULO 11. 

U ČSOB mají klienti na výběr mezi dvěma variantami. V prvním případě může mít číslo účtu šest až devět míst a klient si může sám zvolit kombinaci čtyř až osmi čísel. Druhá varianta je založená na telefonním čísle. Výsledné číslo účtu má u této varianty deset míst.

Fio bank si klade více podmínek. Volitelné číslo účtu může mít osm až deset míst, přičemž devitímístné číslo nesmí začínat číslovkami 9 nebo 19 a destimístné čísly 1 a 2. Zvolit si lze číslo u osobního i podnikatelského účtu.

Komerční banka a Moneta Money Bank volbu čísla účtu umožňují fyzickým osobám, tak i podnikatelům a větším firmám. U Komerční banky platí, že maximální délka činí šestnáct míst a z nejméně dvě číslice nesmí být 0. Česká spořitelna volbu čísla účtu umožňuje jen korporátním zákazníkům.
Banky Creditas a Trinity tuto službu nenabízí aktivně. Pokud však o ní klient sám požádá, pravděpodobně nebude odmítnut. Je to považované za nadstandardní přístup ke klientům a záleží na ochotě pobočky, kterou klient navštíví.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni vám nabídnout dokonalé řešení v podobě výhodné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro vás.

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 2 500 000 Kč za vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Půjčka mezi příbuznými a přáteli: Jak ochránit své peníze i dobré vztahy

22.08.2022

Říká se, že pořádek dělá přátele. Přesto při půjčování peněz rodině a přátel lidé často riskují. S ohledem na udržení dobrých vztahů ignorují doporučení odborníků ohledně sepsání písemné smlouvy a peníze půjčují jen tak na dobré slovo.

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč