Češi se půjček nebojí. V březnu si půjčili přes 11 miliard korun

25.05.2017
Češi se půjček nebojí. V březnu si půjčili přes 11 miliard korun Čechům se evidentně daří a život na dluh jim zachutnal. Půjček se bojí stále méně a v letošním březnu se dokonce půjčili rekordních 11 miliard korun. Kromě toho, že spotřebitelským úvěrů nahrává příznivější ekonomická situace, lákavěji zní i stále nižší úrokové sazby, které poprvé klesly pod 10 %.

Před devíti lety Čechy potrápila ekonomická krize. Její následky odeznívají ještě teď. Teprve v letošním roce lze říci, že se Češi zbavili strachu z půjček. Naopak si půjčují více a více. Klasické spotřebitelské úvěry začali využívat i při pořizování vlastního bydlení na místo hypoték, jejichž podmínky se opět zpřísnily. Centrální banka zveřejnila statistiky a podle posledních čísle si Češi půjčili více než 11 miliard korun, což je nejvíce v dosavadní historii.

"Ekonomice se daří, nezaměstnanost je nízká a lidé se příliš nebojí, že práci ztratí," potvrzuje naše slova i finanční odborník Marek Hatlapatka, hlavní stratég ve společnosti Cyrrus. Lidé si půjčili v průměru více než před Vánoci, kdy si lidé tradičně půjčují absolutně nejvíce.

 

Půjčky jsou nejlevnější v historii

Jedním z důvodů, proč je o půjčky takový zájem, jsou nižší celkové roční náklady, které v březnu poprvé ve své historii klesly pod 10 %. V loňském roce průměrné celkové roční náklady neklesly pod 14 %. Není divu, že si lidé půjčili o 26 % více než v předešlých letech. "Tento pokles sazeb a příznivý vývoj ekonomiky zvýšily ochotu lidí půjčit si na dlouhodobou spotřebu. Bude v tom ale i propojení s hypotékami," uvedl Jakub Seidler, hlavní ekonom ING Bank.

Už je to tak, počet a objem půjček v březnu velkou měrou ovlivnily i hypotéky. Od letošního dubna totiž nesmí banky na základě doporučení České národní banky poskytovat hypotéky ve výši 90 % LTV a více. Hodně lidí si tedy snažilo vyřídit hypotéku ještě před 1. dubnem. Nebo se lidé oněch 10 % snažilo a snaží získat právě prostřednictvím spotřebitelského úvěru. České národní bance se takové “obcházení” nelíbí, nic s tím ale nenadělá.

 

Banky hlásí zájem o půjčky vyšší až o 50 %

Vyšší zájem o půjčky potvrdily také finanční poradci a banky. "Nejčastěji pomáháme klientům sjednat spotřebitelské úvěry, které slouží jako doplněk k hypotéce. Lidé je využívají na vybavení zakoupených bytů a domů," uvedl Filip Duchoň, obchodní ředitel společnosti Fincentrum a dodal: "Apetit klientů roste tak, že některým jejich záměr musíme čas od času vymluvit. Stále platí, že čerpání půjčky na zbytné a rychle spotřebované statky není zdaleka rozumné".

Banky evidují meziroční růstu zájmu o spotřebitelské úvěru dokonce až o 50 %. "Zaznamenali jsme meziroční padesátiprocentní nárůst těchto úvěrů. Většinou jdou na nákupy auta, nábytku nebo dalšího vylepšení domácností," sdělil Ondřej Hák, ředitel oddělení úvěrových produktů Equa bank. UniCredit bank hovoří od 30 %. Ostatní banky neuvedly žádná čísla, ale nárůst zájmu potvrzují. Bankám samozřejmě taková situace vyhovuje a spotřebitelské půjčky propagují stále více. Mnohé nabízí velmi nízké úrokové sazby pod 7 %. Ty však bývají dostupné pouze pro vybrané klienty, kteří splní jejich podmínky. I nadále však české úvěry patří k nejdražším v porovnání s ostatními evropskými zeměmi. Například ve Švédsku činí průměrný úrok u běžné spotřebitelské půjčky necelá 4 %.

 

Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč