Ceny stavebních materiálů letí vzhůru! Tipy, jak navýšit hypotéku a neprohloupit

22.07.2021
Ceny stavebních materiálů letí vzhůru! Tipy, jak navýšit hypotéku a neprohloupit Bytová krize způsobená nedostatečnou výstavbou, omezené zásoby a dodávky materiálu, nedostatečné kapacity pracovníků i pokoronavirová doba vyšponovaly ceny stavebního materiálů na maximum. Pokud máte u vysněného domku položené základy a už vám stačí „jen“ dostavět střechu a nahodit fasádu, počítejte s tím, že se vám tahle akce pekelně prodraží. Když navíc nevyjdete se schválenou hypotékou, bude potřeba ji navýšit. Jak na to? Poradíme!

Palubky za tisícovku

Ceny stavebních materiálů dramaticky rostou. Zatímco třeba takové smrkové palubky byly ještě nedávno za pětistovku, dneska už se jejich cena vyšplhala na rovných tisíc korun. Na tuhle skutečnost upozorňuje třeba web Novinky.cz. Naprosto totožná situace je též u jiných materiálů. Roste cena sádrokartonu, dlažeb, obložení a třeba i drenážních trubek. Ceny jsou často klidně o 150 procent vyšší, oproti době před pandemií.

Nejsou lidi ani materiál

Problémem je i nepřiměřeně dlouhá dodací lhůta. Pokud jste se rozhodli pro dřevěné stavební materiály, počítejte s tím, že v termínu dům rozhodně nedostavíte. Podle některých ekonomů a stavařů se dokonce na některé typy stavebních materiálů stojí fronty jako za minulého režimu. To prodražuje realizaci staveb, což v konečném důsledku bude tlačit na růst cen na realitním trhu.

Kalkulace ze začátku roku jsou nyní k ničemu

Vzhledem k výše uvedeným informacím se řadě zájemců o bydlení ve vysněném domku hroutí vypočtené kalkulace. Ty, které si nechali zájemci o hypotéku zpracovat například letos na jaře, jsou jim už nyní prakticky k ničemu. Projektanti a stavebníci mají potíže s tím, jak ceny nastavit, a lidem, kteří si na nové bydlení většinou berou hypotéky, nemusí peníze zdaleka stačit. Třeba takové zdražení ve výši 10 procent může v reálu znamenat statisíce navíc.

Hypotéku si můžete navýšit za určitých podmínek

Pokud už teď víte, že se sjednanou hypotékou nevystačíte, můžete požádat o její navýšení. Zde je ale potřeba počítat s jednou zásadní podmínkou, která říká, že není možno manipulovat s hypotékou ve chvíli, dokud není ukončeno její čerpání. Co to znamená v praxi? Především to, že nelze zvyšovat stávající úvěrový rámec hypotéky, který je dán úvěrovou smlouvou. 

Připravte se na nové prověřování

Pokud už hypotéku splácíte a požádáte o její navýšení, připravte se na to, že banka se bude znovu zajímat o vaši bonitu a hodnotu zajištění. I v případě navyšování hypotéky musí být splněna doporučení České národní banky ohledně limitů ukazatelů LTV, DTI a DSTI. Při navýšení hypotečního úvěru pak máte dvě možnosti:

 1. Sjednání navýšení hypotéky: Tady jde prakticky o stejný proces, jako když žádáte o novou hypotéku. Při žádosti o navýšení se každý případ posuzuje individuálně na základě konkrétních podmínek dané hypotéky a vybrané banky.
   

 2. Navýšení hypotéky v rámci refinancování: Refinancovat svou hypotéku můžete po uplynutí doby fixace a to jak u své stávající, tak i u nové banky. Během refinancování stávající hypotéky je pak možno nastavit výhodnější podmínky splácení i vyšší částku.

Dokumenty, bez kterých se neobejdete

Počítejte s tím, že k navýšení hypotéky bude potřeba doložit spoustu dokumentů, mezi které patří: 

Navýšení stávající hypotéky též rozhodně není záležitostí jednoho dne. Pokud tedy víte, že si s vypůjčenými prostředky nevystačíte, začněte jejich navýšení řešit hned, jakmile to bude možné. Pokud si chcete celý proces výrazně usnadnit, vyplatí se přemýšlet o pomoci hypotečního specialisty.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni vám nabídnout dokonalé řešení v podobě výhodné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro vás.

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 2 500 000 Kč za vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Krátkodobé půjčky: Pomůžou nebo je lepší se jim vyhýbat?

22.09.2022

Obecně jsou krátkodobé půjčky hodnoceny jako rizikové a nedoporučují se. Přesto v životě mohou nastat situace, kdy může menší půjčka pomoci. Jak si takovou půjčku vybrat a na co dát pozor?

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč