Aktuální dění na trhu s půjčkami: Spotřebitelské úvěry zlevňují, hypotéky budou dražší

26.08.2021
Aktuální dění na trhu s půjčkami: Spotřebitelské úvěry zlevňují, hypotéky budou dražší Zadlužování tuzemských domácností po několika letech opět stouplo. Důvodem je nepochybně koronavirová pandemie, která obrátila život v Česku i ve světě vzhůru nohama. Za vyšší zadlužení českých domácností ale mohou i dostupnější spotřebitelské úvěry, kterými jejich poskytovatelé bojují o každého nového zákazníka, ale i zdražování na poli úvěrů hypotečních, o které se naopak zasloužila Česká národní banka. Jak to bude na trhu s půjčkami vypadat v následujících měsících? Máme pro vás malý přehled.

České domácnosti dluží 1,942 bilionu korun

Ze statistik České národní banky (ČNB) vyplývá, že dluhy českých domácností u bank stouply v červnu meziměsíčně o 19,6 miliard Kč na 1,942 bilionu korun. Proti loňskému červnu byly dluhy domácností vyšší o 145,4 miliard Kč, což je rozhodně částka hodná k zamyšlení. Důvodem byla nepochybně koronavirová krize, ztráta pracovních míst a vládní opatření omezující provoz služeb i obchodů. 

K vyššímu zadlužení mohl též přispět i generální pardon ministryně financí, která po dohodě s poskytovateli hypoték a spotřebitelských úvěrů vyhlásila úvěrové moratorium. To umožnilo odklad splátek bez sankcí pro dlužníky zasažené koronavirovou pandemií. Po vypršení lhůty generálního pardonu ale bylo nutno závazky opět splácet, což donutilo některé domácnosti hledat způsoby, jak získat peníze navíc. 

Ze statistik ČNB dále vyplývá, že si lidé berou půjčky především na bydlení. V červnu letošního roku měly domácnosti dluhy z úvěrů za bydlení za 1,506 bilionu korun, proti květnu tak stouply o procento. Spotřebitelské úvěry se podle ČNB meziměsíčně zvýšily o 0,9 procenta a dosáhly 269 miliard korun. Co ovšem klesá, je zadlužení firem. A s podobným trendem počítají finanční experti i do budoucna.

Na levnější půjčky nedosáhne každý

Ruku v ruce s vyšším zadlužením domácností jdou i dostupnější spotřebitelské úvěry. Jak ukazují data Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů, zveřejněná na portálu fxstreet.cz, průměrné úrokové sazby z úvěrů v letošním druhém kvartálu postupně klesají. V červnu byla jejich hodnota nejníže od začátku tohoto roku, a činila 5,67 %.

Důvodem je postupně se oživující trh se spotřebitelskými půjčkami a úvěry, ale i boj o zákazníka, kdy jednotliví poskytovatelé půjček nabízí novým klientům zajímavé úroky i další benefity (např. v podobě první půjčky zdarma, bezplatném odkladu splátek apod.). 

Průměrná úroková sazba se podle hlavního analytika Broker Consulting meziměsíčně snížila o 0,34 procentního bodu. Ve finále je ale potřeba zmínit, že snižování průměrných úrokových sazeb nebude mít na samotné žadatele o půjčku žádný větší vliv. Hlavně u spotřebitelských úvěrů totiž platí, že každý klient je jiný a může mít jinou sazbu

Hypotéky budou dražší

Bohužel stejný trend nečeká hypoteční úvěry, které by měly dle prognóz odborníků postupně zdražovat. Za tento jev může v první řadě zvýšení repo sazby ze strany České národní banky, která vzrostla z 0,5 na 0,75 procenta. „Zvýšení sazby centrální banky se určitě stane argumentem pro další zdražování hypotečních úvěrů,“ zhodnotil pro web lidovky.cz hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Z reakcí bank naštěstí vyplývá, že rozhodnutí ČNB o zvýšení úrokových sazeb nepovede k okamžitému zdražení úvěrů či zvýšení úročení vkladů. Postupně se ale budou sazby zvyšovat v souladu s vývojem tržních sazeb. Banky nicméně tento krok ČNB očekávaly a už v minulosti úroky hypotečních úvěrů postupně navyšovaly, čímž reagovaly na vývoj tržních sazeb, které zohledňují řadu faktorů, a to včetně budoucího zvyšování sazeb ze strany ČNB. 


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Vybereme půjčku

Finanční trh známe velmi dobře, a proto jsme schopni vám nabídnout dokonalé řešení v podobě výhodné půjčky, která bude vytvořena na míru přesně pro vás.

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě od nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky. U nás vyplníte pouze jednu jedinou žádost a půjčku ve výši od 500 do 2 500 000 Kč za vás ZDARMA zařídíme my. Na základě vašich požadavků a možností prozkoumáme trh a najdeme pro vás tu pravou půjčku přímo na míru. Férovou půjčku, která splní všechna vaše očekávání.


Spolupracujeme s kvalitními partnery, které si pečlivě vybíráme

Když půjčku, tak jedině s námi!
Porovnáme a vybereme tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Naši spokojení zákazníci

 • Stanislav D., Dolní Dvořiště

  “Rodiče nedávno oslavili 30. výročí svatby. Se sourozenci jsme se proto rozhodli, že jim zaplatíme pěknou dovolenou. Vzali jsme si společnou půjčku, kterou jsme si uzavřeli přes Půjčka.cz. Jejich nabídka byla velmi solidní a půjčku jsme měli vyřízenou do druhého dne. Rodiče byli z dovolené opravdu nadšení.”

  Stanislav D., Dolní Dvořiště
 • Václav L., Praha

  “Půjčkám jsem se vždy vyhýbal, protože jsem se bál, že bych se dostal do finančních problémů. Mít dluhy mě jednoduše děsilo. Přišla však chvíle, kdy jsem potřeboval auto kvůli nové práci. Rozhodl jsem se proto pro půjčku. Levnou půjčku jsem našel na webu Půjčka.cz. Peníze jsem měl k dispozici hned druhý den.”

  Václav L., Praha
 • Lukáš K., Hostín

  “Přestěhoval jsem se do menší vesničky u Mělníka a rozhodl jsem se koupit auto. Neměl jsem však dost vlastních peněz, a proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné půjčce. Tu jsem našel na stránkách Půjčka.cz, které mi vyšly vstříc a půjčku jsem vyřídil během jednoho dne.”

  Lukáš K., Hostín
 • Miroslava D., Mladá Boleslav

  “Rozbilo se mi auto. Nešlo o nic zvláštního, ale na opravu jsem neměla dost peněz. Proto jsem si na Půjčka.cz vzala menší půjčku, která opravu bez problému pokryla. Banka by mi tak malou půjčku neschválila, ale na těchto stránkách to byla hračka.”

  Miroslava D., Mladá Boleslav

Články

Krátkodobé půjčky: Pomůžou nebo je lepší se jim vyhýbat?

22.09.2022

Obecně jsou krátkodobé půjčky hodnoceny jako rizikové a nedoporučují se. Přesto v životě mohou nastat situace, kdy může menší půjčka pomoci. Jak si takovou půjčku vybrat a na co dát pozor?

×
žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč