80 % Čechů by nikdy nepůjčilo politické straně

15.08.2016
80 % Čechů by nikdy nepůjčilo politické straně Zuno nedávno provedlo průzkum, který zjišťoval, jak jsou na tom Češi a jejich vztah k půjčkám. Komu by v žádném případě neposkytli půjčku a naopak od koho by si nepůjčili ani korunu? A jak jsou na tom v porovnání Češi a Slováci? Na to vše průzkum poskytl odpovědi. A některé z nich jsou vskutku překvapivé.

Jedna z otázek položených respondentům zněla “Komu byste rozhodně nepůjčili?” 80 procent Čechů se jednoznačně shodlo v odpovědi. Peníze by nikdy nepůjčili žádné politické straně. 50 procent lidí nedůvěřuje kolektivním půjčkám, které na český trh přišly pod názvem P2P neboli peer-to-peer půjčky. Ty si důvěru získávají pomalu. Státu by neposkytlo půjčku 35 procent Čechů.

Velkou důvěrou Češi neoplývají ani vůči svým kolegům v práci či přátelům. Kolegovi v práci by nepůjčilo 50 procent Čechů a kamarádovi by nepůjčilo 8 procent lidí. Jako hlavní důvod většinou uvedli to, že půjčky mezi dobrými přáteli nedělají dobrotu. A jak dopadli Slováci? Ti mají v P2P půjčky ještě větší nedůvěru, a proto skončily na prvním místě. Na místě druhém se pak umístily politické strany.

Od přátel se peníze nepůjčují

Velice podobné odpovědi zazněly i v případě otázky “Od koho byste si peníze nikdy nepůjčili?” Kupodivu na prvním místě skončily nebankovní společnosti. 59 procent Čechů by si nebankovní půjčku nevzalo, ani kdyby na jídlo nebylo. Hlavním důvodem je obava z vysokých úroků a nekonečných splátek a poplatků. Jak vidno, dobrou pověst několika málo poctivých nebankovních společností stále více kazí neférové až podvodné podmínky tisíce nebankovních společností a úvěrových predátorů.

Neslavně na druhém místě skončily opět P2P půjčky. Ačkoliv se o nich stále více mluví, 50 procent Čechů by tímto způsobem o půjčku nepožádalo. Své nejbližší  přátele by o půjčku nepožádala třetina dotázaných. Opět platí, že peníze dlouhodobé vztahy nepodporují, ale spíše likvidují. Od kolegy z práce by si nepůjčilo 13 procent lidí. A co na to Slováci? Slováci s námi sdílí podobný názor jen s tím rozdílem, že na třetím místě skončili kolegové v práci a na čtvrtém nejbližší přátelé.

“Příjemně nás překvapilo, že Češi a Slováci se začínají orientovat v oblasti spotřebitelských půjček. Obecně se věnují zejména poskytovatelům půjček a nabídky ihned on-line srovnávají. Nebankovní společnosti, kterých se v poslední době vyrojilo několik set, u Čechů propadly. Každý druhý Čech jim nedůvěřuje,“ vyjádřil se k výsledkům průzkumu Vladimír Michna, mluvčí banky Zuno.

Češi chtějí ušetřit a nejvíce si půjčují na bydlení

Jak Češi, tak i Slováci si půjčují především na koupi nemovitosti nebo rekonstrukci bytu či domu. Mít vlastní bydlení je pro oba národy zásadní. Bohužel si zástupci obou národů velice často půjčují půjčky na splácení předchozích dluhů. Půjčky si také berou na nové auto, motocykl, elektroniku i dovolenou. V moderní společnosti, která život na dluh považuje za normální, se najdou lidi, kteří by si peníze nikdy nepůjčili. Takto rezolutně odpovědělo 19 procent Čechů a 13 procent Slováků.

V rámci průzkumu došlo na přetřes toho, podle čeho si lidé půjčku vybírají a jaká kritéria jsou pro ně rozhodující. Pro Čechy jsou stěžejní výše měsíčních splátek, celková úspora a nový úrok v případě refinancované půjčky. “Při podrobnějším zkoumání jsme zjistili, že Slováci oproti Čechům věnují více pozornosti právě novému úroku a měsíčním splátkám. Naopak Češi se více soustředí na informace o případných extra poplatcích,“ doplnil Vladimír Michna. Pokud se jedná o výběr společnosti, lidé důvěřují především bankovním institucím. Méně už nebankovním společnostem či zprostředkovatelům P2P půjček.

Úrokové sazby u půjčky začaly konečně klesat a 50 procent Čechů by uvítalo sazbu nižší než 5 procent. Skutečnost je bohužel méně příznivá a většina lidí získá u půjčky úrok až kolem 10 procent. „Úroky u půjček jsou na historickém minimu, u banky můžete dostat i 4,9 procenta. Spousta lidí se ale stále nechává zlákat zdánlivě výhodnými nabídkami a kvůli skrytým podmínkám a poplatkům platí zbytečně moc. Situaci by měl zlepšit nový zákon o půjčce, ale hlavně lepší edukace lidí,“ poukazuje Vladimír Michna.

TIP: Potřebujete si vzít půjčku, ale bojíte se, na koho narazíte? Na Půjčka.cz najdete bezpečné půjčky pouze od ověřených společností.


Spolehlivá půjčka na míru ještě dnes

Jak to funguje

1

Vyplníte formulář

Vyplnění samotné žádosti nezabere více než pár minut. Potřebujeme od vás jen základní informace, abychom mohli oslovit naše dlouholeté partnery.

2

Navrhneme řešení

3

Dostanete peníze

Jakmile si vyberete z nabídky půjček ušitých vám na míru, potvrdíte si vše potřebné s poskytovatelem a peníze máte obratem na účtu.

Proč si půjčit právě přes nás?

Proč si půjčit právě od nás?

Ceníme si vaší důvěry

Od roku 2007 jsme úspěšně zprostředkovali více než 100 000 půjček. Po celou dobu pozorně nasloucháme a snažíme se vyjít vstříc našim klientům. Respektujeme individuální požadavky, možnosti a potřeby každého z nich. Díky tomu nenabízíme nejlepší půjčku na trhu, ale jedinečnou půjčku přímo na míru. Bezpečnost klientů je naši nejvyšší prioritou stejně jako jejich spokojenost s našimi službami. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Nebudete-li s dodanými službami spokojeni, zaručujeme vám zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů.


Kvalitní výběr partnerů

Spolupracujeme s férovými partnery

Od prvních chvil zahájení naší činnosti na trhu s on-line půjčkami si své obchodní partnery opravdu pečlivě vybíráme. Klademe důraz na kvalitu a férovost jejich služeb i produktů a mnozí partneři jsou členy Asociace poskytovatelů nebankovních půjček. Nikdy jsme nespolupracovali a nebudeme spolupracovat s žádnými podvodnými společnostmi, lichváři a dalšími úvěrovými predátory. Opět zdůrazňujeme, že si ceníme důvěry a spokojenosti našich klientů, a proto jim vždy nabízíme maximálně férovou půjčku.


Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Neporovnáváme, nevybíráme, dodáváme.

Nebaví vás neustálé porovnávání a slibování zaručeně nejlevnějších a nejvýhodnějších půjček? Zapomeňte na kolotoč žádostí s nejasnými výsledky.


Když půjčku, tak jedině přes nás!
Porovnáte a vyberete si tu nejdostupnější půjčku pro vás.

Články

Jak lépe ochránit své platební údaje na internetu

11.12.2023

Nakupování přes internet je jednoduché, rychlé a především pohodlné. Při nedodržení základních bezpečnostní pravidel však hrozí zneužití platebních údajů a ztráta peněz. Jaká konkrétní rizika vám při nakupování online hrozí a jak se před nimi můžete účinně chránit?

žádost
Půjčit si do 10 000 Kč do 10 000 Kč
až 1 000 000 Kč Půjčit si až 1 000 000 Kč